Zwycięstwo ze Strażakiem przerywa złą passę Kłosa

Po pięciu meczach bez zwycięstwa, Kłos pokonał na wyjeździe Strażaka Mokrzyska

Strażak Mokrzyska – Kłos Łysa Góra  0-2 (0-1)

Żółte kartki: P. Woda, M. Woda dwie, T. Biedak (Strażak) – Mirek, Śliwa, Gaweł (Kłos).

Czerwona kartka: M. Woda (Strażak)  90 min.  – w konsekwencji dwóch żółtych.

KŁOS: W. Batko –  M. Sacha, Matura, Mirek (68. Stolarz), Nosek (85. Baca) – J. Kuboń (55. Kot), Nowak, Drużkowski, Śliwa – Gaweł, Małysa (89. Tyrkiel).

Strażak: Witek – Duch, Gibała, Reczek, Wiśniowski (59. P. Woda) – Roczniak, Pałka, T. Biedak, Lis (68. Kural) – R. Cisak, M. Woda.

– Drużyna Kłosa Łysa Góra, podopieczna trenera Marka Małysy przełamała zła passę pięciu spotkań bez zwycięstwa i w niedzielę zainkasowała komplet punktów, po wyjazdowej wygranej nad Strażakiem Mokrzyska w stosunku 0-2. Początek pojedynku nie był jednak tak obiecujący dla podopiecznych trenera Małysy, bowiem  gospodarze stworzyli sobie klarowne sytuacje, ale byli bardzo nieskuteczni a i golkiper Kłosa, W. Batko stawał na wysokości zadania.  W 4 min. Pałka stanął „oko w oko” z bramkarzem Kłosa, próba zawodnika Strażaka była jednak niecelna i futbolówka minęła bramkę po strzale w tzw. długi róg.  W 12 min. M. Woda dośrodkował z lewej strony pola karnego na 4 m.  w dogodnej sytuacji Pałka nie trafił jednak w piłkę, a 2 min. później „soczysty” i groźny strzał T. Biedaka sprzed pola karnego obronił W. Batko.  W 30 min.  na wysokości  24 m. z piłką faulowany był Gaweł,  sam poszkodowany okazał się egzekutorem stałego fragmentu gry. Jego mocny strzał po ziemi znalazł drogę do bramki tuż przy słupku i tym sposobem goście objęli prowadzenie.  W 38 min.  Lis znalazł się  w sytuacji „sam na sam” z W. Batko, góra w tym pojedynku okazał się doświadczony golkiper Kłosa, który przerwał atak rywala na wysokości  „szesnastki”.  Na minutę przed końcem pierwszej połowy, strzał Lisa z lewej strony pola karnego odbił W. Batko.

–  W 47 min. dobrą okazję do wyrównania mieli gospodarze, po składnej akcji ofensywnej, lecz W. Batko obronił potężną bombę Pałki a także udanie bronił przy dobitce M. Wody.  W 59 min. Gaweł uderzał z rzutu wolnego z ok. 20 m. lecz futbolówka minęła poprzeczkę.  W 62 min. dokładna centra T. Biedaka w pole karne na 6 m.  gdzie M. Woda minął  się z piłką.  W 64 min. Gaweł dośrodkował w pole karne, piłkę przejął Nowak, który został powalony na ziemię przez obrońcę Strażaka, gwizdek arbitra jednak milczał, lecz do futbolówki pospieszył Drużkowski i z 4 m. wpakował ją do bramki, podwyższając na 0-2.  W 75 min. gry z ok. 15 m. strzelał Śliwa, obok słupka, a 3 min. później Witek obronił strzał z woleja Stolarza. W 87 min. pojedynku  Cisak niecelnie strzelał w krótki róg z 14 m.

Trening seniorów:  Czwartek (7.11.2013) godz. 19-00  na boisku.

Kolejny mecz:  Kłos Łysa Góra – Dunajec Mikołajowice  (9.11.2013) godz. 14-00