Zwycięstwo Kłosa w ostatnim sparingu

remis

 

Ostatnia próba przed ligą na plus

 

 

 

Sparing:

 

Victoria Bielcza  –  Kłos Łysa Góra  1-4 (0-2)

Bramki:

0-1 Śliwa ’16

0-2 Ogar ’32

0-3 Ogar ’70

0-4 Ogar ’82 -k.

1-4 Victoria Bielcza ’86

Widzów: 20

KŁOS: Rzepa  – Matura, M. Sacha, Marmol, P. Nowak – Mytnik, Płaneta, Kuboń, Widło – Śliwa, Ogar.

 Grali także: Golonka, D. Kutek, Michałek, Zawodnik testowany.

Victoria: Florczak – Duda, Kuk, Baran, Gąsiorek – P. Paleczek, Wojdak, J. Mieszkowski, K. Mieszkowski – Nalepa, W. Bogusz.

Grali także: Prus, Żak, M. Bogusz, J. Nowak.

 – W ostatnim, przed ligowymi rozgrywkami, meczem kontrolnym, na boisku w Bielczy zagrały ze sobą dwie najsłabsze drużyny brzeskiej „A” klasy. Miejscowa Victoria, która zajmuje ostatnią pozycję w lidze, podejmowała przedostatniego Kłosa.   Do przerwy prowadzili goście 0-2, po bramkach Śliwy i Ogara. Po zmianie stron, przyjezdni dorzucili jeszcze dwa trafienia, a konkretnie Ogar, który tym samym skompletował hat -tricka  i powtórzył wyczyn Damiana Śliwy sprzed tygodnia, który to w meczu ze Spółdzielcą trzykrotnie pokonał bramkarza  przeciwnika.  Victorię stać było w tym meczu na honorowe trafienie w 86 min.  Zawodnicy z Łysej Góry mieli więcej sytuacji pod bramką rywala; w 12 min. po dośrodkowaniu Ogara z rzutu rożnego, głową strzelał Śliwa, nieznacznie pomylił się. W 20 min.  na bramkę Victorii strzelał Płaneta, piłka została zablokowana przez miejscowych obrońców i wyszła na rzut rożny, po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu gry, kolejny raz strzałem głową piłkę do siatki usiłował skierować Śliwa, lecz i tym razem nieznacznie chybił. W 29 min. Śliwa znalazł się w sytuacji „sam na sam” z golkiperem Bielczy, ale w tym pojedynku bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać.  Między 34 a 40 min. dwukrotnie Rzepie zagrażali miejscowi.  W pierwszej sytuacji zawodnik Victorii uderzył groźnie na bramkę, ale piła minęła słupek, natomiast w 40 min. po strzale z rzutu wolnego z odległości ok. 25 m.  Rzepa schwytał piłkę.

 Po zmianie stron już w pierwszej minucie drugiej połowy, Kłos wypracował sobie dogodną sytuację; akcja ofensywna duetu: Ogar – Śliwa,  przymiarka tego ostatniego z 4 m. trafiła w boczną siatkę.  Ogromny błąd przytrafił się obrońcom Kłosa w 48 min. pod własną bramką przy wyprowadzaniu piłki, którą przejęli wreszcie miejscowi ale z ok 4 m. gracz Victorii nie potrafił skierować jej  do siatki.

 Treningi seniorów:  wtorek i czwartek godz. 20-00, boisko boczne.