Żółte kartki: Śliwa (Kłos) – T. Pałucki, A. Łazarz, Rataj, Fejkiel (Victoria)

Sędziowała: A. Kuryło (KS Brzesko)

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Matura (33. Czyż), K. Sacha (36. Hebda), J. Sacha – Marmol, Widło, Kutek, Koczwara (64. Stachelek) – Ogar, Śliwa.

Victoria P. Usz.: Rataj – Toboła, T. Pałucki, Nowak (63. Kraj), A. Łazarz (84. Pabian) – P. Pałucki, Leś, Kubala (46. Bodzioch), P. Łazarz – Fejkiel, Zych.

– Wysokie zwycięstwo odnieśli gospodarze w pojedynku derbów Gminy Dębno. Chyba mało kto spodziewał się, że w tym meczu padnie aż dziewięć bramek. Udanie w mecz weszli miejscowi, którzy objęli prowadzenie jako pierwsi, po 20 minutach prowadzili już przyjezdni, by ostateczne zwycięstwo odniósł Kłos. W 6 min. po podaniu Marmola z lewej strony boiska, płasko strzelał na bramkę Ogar, ale Rataj był na posterunku.  3 min. później Ogar pokonał już golkipera Victorii, który niegdyś miał krótki epizod z Kłosem, wykorzystując dokładną centrę Koczwary z prawego narożnika boiska. Bardzo szybko odpowiedziała Victoria, bowiem 2 min. później doprowadziła do wyrównania za sprawą Zycha, który wykorzystał prostopadłe podanie ze środka pola i bez największych problemów pokonał Rzepę.  W 20 min. niemalże kopia akcji z 11 min. kolejne prostopadłe podanie ze środka pola do Zycha, który będąc w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Kłosa, posłał piłkę do siatki i dał tym samym swojej drużynie prowadzenie. W 36 min. Ogar doprowadził do wyrównania, a asystę przy bramce miał Kutek, który obsłużył go dokładnym podaniem, po czym wspomniany Ogar uderzył w krótki róg, mimo interwencji golkipera gości, piłka znalazła drogę do bramki i było 2-2. Minutę  później, gospodarze objęli drugi raz w tym pojedynku prowadzenie, którego już nie oddali do końca jak okazało się po końcowym;  gospodarze wyprowadzali piłkę od własnej bramki, Koczwara otrzymał podanie na wysokości połowy boiska i po solowej akcji, przemierzył z piłką kilkadziesiąt metrów i strzałem po ziemi w długi róg z 16 m. wpisał się na listę strzelców, piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce bramki Victorii.  Tuż przed przerwą po podaniu Ogara spod linii końcowej na 7 m. nad poprzeczką przestrzelił Marmol w dogodnej pozycji.

– Po przerwie pierwszą groźną akcję stworzyli sobie przyjezdni, soczysty strzał z boku pola karnego obronił Rzepa, zaś chwilę później M. Sacha zablokował uderzenie z „szesnastki”  tego samego zawodnika.  W 54 min. A. Łazarz faulował w polu karnym Ogara, za co prowadząca to spotkanie sędzina wskazała na jedenasty metr, który na bramkę zamienił sam poszkodowany, uzyskując tym samym hat – tricka (4-2).  W 63 min. po dośrodkowaniu z  rzutu rożnego Bodziocha, na bramkę Kłosa główkował P. Łazarz, nieznacznie niecelnie, kilka chwil później Rzepa uporał się z przymiarką Zycha zmierzającą pod poprzeczkę.  W 69 min. piłkarze z Porąbki Uszewskiej zmniejszyli stratę;  po stracie piłki pod własnym polem karnym,  Leś  pokonał Rzepę strzałem  tuż przy słupku (4-3).  Końcówka meczu należała zdecydowanie do gospodarzy, który zadali dwa potężne ciosy w krótkim odstepie czasowym; w 82 min.  Widło podał z głębi pola do Marmola, który popisał się „solówką” ograł obrońcę Victorii i strzałem z 14 m. podwyższył wynik na 5-3, dwie minuty później akcję ofensywną swojego zespołu zainicjował Czyż, który dostrzegł na 16 metrze Kutka, do niego też zaadresował podanie, a  ten ładnym technicznym strzałem nad bramkarzem, w „okienko”  ozdobił mecz, ustalając jednocześnie wynik spotkania.