Kłos Łysa Góra  –  Start Biadoliny Szlacheckie  4-0  (3-0)

(Notka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

Żółte kartki: Świstak (Kłos) – Kusion (dwie), Kuziel, Banaś (Start)

Czerwona kartka: Kusion (Start,  71 min. – w konsekwencji dwóch żółtych)

Sędziował: M. Krupa (Bochnia)

KŁOS: D. Kutek – Gurgul, Matura, Chrapusta, Stachelek (46. Nowak) – Świstak (80. Michałek), M. Kutek (46. Książek), Widło, Mytnik – Bodzioch (78. Malec), Śliwa (60. Stypka)

Start: Ciszkowicz – Banaś, Kusion, Florczak, Jaje – Chmielarz (46. Kłusek), Kuziel, Pasula  (80. Zych), Kozioł (40. Cherjan (59. Pabian)) – J. Wojtas, Żurek (84. Jadach).

– Pojedynek derbów Gminy Dębno zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 4-0, duży wpływ miała na to pierwsza połowa meczu, po której gospodarze schodzili na przerwę z solidną zaliczką, prowadząc 3-0.  Bardzo dobre zawody rozgrywał tego dnia młodzieżowiec Sławomir Świstak, który miał udział przy trzech bramkach. Warto także zaznaczyć, że defensywa Kłosa, którą dyrygował kapitan Piotr Matura, zachowała w tym meczu czyste konto.

W 4 min. z rzutu rożnego wrzucił Świstak w pole karne, piłka spadła przed Mytnikiem, lecz jego strzał na bramkę gości był zbyt lekki i czytelny by zaskoczyć Ciszkowicza. Minutę później rzut wolny egzekwował Florczak, ale po jego próbie piłka trafiła w mur bramki Kłosa.  W 9 min. miejscowi otworzyli wynik spotkania, po składnej akcji, będący w polu karnym strzelał na bramkę Świstak, ale piłkę odbił Ciszkowicz, jednak wobec dobitki (z ok. 14 m) nadbiegającego Bodziocha był już bezradny i zmuszony był skapitulować.  W 14 min. na bramkę Kłosa z woleja uderzał Chmielarz, lecz niecelnie.  W 19 min. było już 2-0 na korzyść gospodarzy, rzut rożny wykonywał Świstak, który z iście  chirurgiczną precyzją zacentrował piłkę w pole karne wprost na głowę Śliwy, a ten wyskoczył najwyżej w powietrze i skierował futbolówkę do siatki.  Pięć minut później Śliwa wyłuskał piłkę spod nóg obrońców Startu w okolicach pola karnego,  jego strzał z 14 m okazał się niecelny. W 26 min.  z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Świstak, a główka Śliwy minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Ciszkowicza. W 37 mi. kolejny raz zaatakowali zawodnicy z Łysej Góry, akcję kończył Bodzioch, którego strzał trafił w słupek, a przy tym piłkę końcówkami rękawic dotknął jeszcze bramkarz Startu i grę od rzutu rożnego wznawiali gospodarze.  Przed zejściem na przerwę kolejny raz w roli głównej, asystent Świstak:  w 39 min. gry  Świstak wrzucał z prawej strony boiska, wykonując rzut wolny po faulu, jego precyzyjną centrę w pole karne tym razem spożytkował  18 -letni Chrapusta, który celną główką posłał piłkę pod poprzeczkę i było 3-0 na korzyść gospodarzy.

– Po zmianie stron, jako pierwsi dogodną okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie zawodnicy Startu; w 58 min. gry po dośrodkowaniu w pole karne Banasia, główkował na bramkę Cherjan, piłkę zmierzającą w „okienko” bramki, piękną paradą odbił na rzut rożny D. Kutek.  W 68 min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się J. Wojtas, ale D. Kutek był na posterunku i schwytał piłkę.  W 77 min. kolejny raz dobrą postawą między słupkami wykazał się 20 -letni D. Kutek, kiedy obronił strzał J. Wojtasa w sytuacji ‚jeden na jeden’.   Kiedy wydawało się, że rezultat nie ulegnie już zmianie,  Matura uruchomił podaniem na prawe skrzydło Stypkę, który przemieścił się z piłką w pole karne i uderzył w tzw. „krótki róg”, mimo interwencji Ciszkowicza, piłka przekroczyła linię bramkową i sędzia wskazał na środek. Rezultat zawodów brzmiał 4-0 na korzyść Kłosa.

Następny mecz:  Spółdzielca Grabno  –  Kłos Łysa Góra  25.08. 2018 (Sobota) godz. 17-00