Zmierzając ku końcowi sezonu

 

 

Maratonu meczowego ciąg dalszy

Przedostatni pojedynek w sezonie 2017 / 2018

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Strażak Mokrzyska / Szczepanów

2. 06. 2018 (Sobota) godz. 18-00

 

  – Do zakończenia rozgrywek na szczeblu brzeskiej klasy „A” pozostały już tylko dwie kolejki.  O ile sprawa awansu do klasy okręgowej jest już praktycznie rozstrzygnięta:  Arkadii Olszyny brakuje zaledwie jednego punktu, którego szukać będzie w meczach z: Uszwią (u siebie) i Victorią Porąbka Usz. (na wyjeździe),  to bardzo ciekawie jest w dolnym biegunie tabeli, gdzie  do samego końca rozgrywek o zachowanie ligowego bytu na przeszły sezon walczyć będą cztery zespoły. Zagrożone spadkiem bowiem są:  Iva Iwkowa, Temida Złota, Pogórze Gwoździec i Iskra Łęki.  Walka o utrzymanie w ostatnich dwóch kolejkach nabrała sporych rumieńców.

 Niezwykle pracowity jest bieżący tydzień dla zespołów „A” klasowych, które w przeciągu siedmiu dni rozegrają  trzy mecze, a to wobec rozgrywanej w czwartek, zaległej 14 kolejki.  W sobotę, Kłos Łysa Góra podejmie na własnym obiekcie drużynę  Strażaka Mokrzyska / Szczepanów, która ma bardzo udaną rundę wiosenną bieżącego sezonu, odnosząc pięć ligowych zwycięstw. „Strażacy” sprawili sporą niespodziankę w Olszynach, w pojedynku 16 kolejki, zwyciężając z Arkadią 0-1. W czwartkowym zaległym meczu w Iwkowej, padł bezbramkowy remis.  Strażak Mokrzyska / Szczepanów zdobył w 24 meczach 29 pkt. co przekłada się na 9 pozycję w ligowej tabeli. Bilans bramkowy: 37 – 55, a najwięcej bramek dla swojego zespołu zdobył Ireneusz Cisak  – 9 trafień, jednak wobec kontuzji kolana, jego występ w tym meczu jest niemożliwy i poczynania swoich kolegów zmuszony jest oglądać zza linii bocznej.

   Dla gospodarzy, sobotnia potyczka będzie ostatnią przed własną publicznością, gdyż na zakończenie sezonu dojdzie do derbów Gminy Dębno, na boisku w Biadolinach Szlacheckich zmierzą się z tamtejszym Startem.  W jutrzejszym meczu zabraknie w składzie na pewno kapitana, Piotra Matury, który wskutek urazu odniesionego w czwartkowym meczu z Porębą Spytkowską  (2-2), nie mógł kontynuować gry i opuścił przedwcześnie boisko.  Pod znakiem zapytania stoją występy innych podstawowych zawodników: Grzegorza Widło i Patryka Nowaka, którzy skarżą się na urazy. 

 

 Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 18-00 w sobotę

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze  25 kolejki:

(2/3. 06. 2018)

 

Iskra Łęki  –  Victoria Porąbka Usz.  (Sobota) godz. 17-00

Korona Niedzieliska  –  Start Biadoliny Szlach.  (Sobota)  godz. 17-30

Jedność Paleśnica  –  Temida Złota  (Niedziela)  godz. 14-00

Pogórze Gwoździec  –  Poręba Spytkowska  (Niedziela)  godz. 17-00

Arkadia Olszyny  –  Uszew  (Niedziela) godz. 17-00

Iva Iwkowa  –  Tymon Tymowa  (Niedziela)  godz. 17-00