Zestawienie drużyn w poszczególnych klasach rozgrywkowych na sezon 2019 / 2020

 

 

 

Znamy skład drużyn poszczególnych klas rozgrywkowych w sezonie

2019 / 2020

 

 

 

  – Za niewiele ponad miesiąc, ruszy nowy cykl piłkarskich rozgrywek prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Brzesku.  Biuro PPN podało do wiadomości zestawienie drużyn w poszczególnych klasach rozgrywkowych na kampanię  2019 / 2020, które przedstawiamy poniżej.

 Olimpia Kąty, która zajęła pierwsze miejsce w klasie okręgowej w zakończonym niedawno sezonie, zrezygnowała z historycznego awansu do IV ligi, z powodu spraw finansowych i najbliższy sezon rozegra także na szczeblu klasy okręgowej.  Na tym skorzystała GKS Drwinia, która w ten sposób uniknie degradacji z IV ligi do okręgówki. Niepewna przyszłość klubu  w Gnojniku, po tym jak zarządzanie klubem, prowadzenie drużyn w rozgrywkach przekazał Gminie Gnojnik, ustępujący ze stanowiska, prezes klubu Piotr Krzyszkowski wraz z całym zarządem. Z relacji osób związanych z Pagenem, wynika, że ze strony Gminy nie ma żadnego zainteresowania i pomocy dla klubu.  Na dzień dzisiejszy przewiduje się, że Pagen Gnojnik przystąpi do rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej, jednak ta sytuacja może zmienić się diametralnie z dnia na dzień.  Beniaminkiem klasy okręgowej w nadchodzącym sezonie będzie Sokół Borzęcin Górny, który wyprzedzając Koronę Niedzieliska, po roku gry w klasie „A” (Brzesko) ponownie wstąpi w szeregi okręgówki. Z  „A” klasy bocheńskiej, awans wywalczyła Szreniawa Nowy Wiśnicz, która jeszcze sześć lat temu występowała w III lidze małopolsko – świętokrzyskiej… 

  Ciekawe rozgrywki zapowiadają się w klasie „A”,  do trzech zespołów z terenu Gminy Dębno (Start Biadoliny Szlacheckie, Victoria Porąbka Uszewska i Kłos Łysa Góra), dołączył Grom Sufczyn, który w swojej 19 -letniej historii istnienia odnotował pierwszy awans  na wyższy szczebel rozgrywkowy, zwyciężając  w ostatniej kolejce w bezpośrednim starciu o awans w Złotej z tamtejszą Temidą w stosunku 1-5 i zajął drugie miejsce na finiszu rozgrywek klasy „B”, dające prawo do gry w „A” klasie.  Innym beniaminkiem, który awansował o szczebel wyżej w rozgrywkach, jest zespół Jadowniczanki II Jadowniki,  który zajął pierwsze miejsce.   Z klasą „A” pożegnał się Spółdzielca Grabno, który w całym sezonie zdobył zaledwie 5 pkt. i nie uniknął degradacji do klasy „B”.  Ciekawie zapowiadają się derby Gminy Dębno pomiędzy zespołami: Kłosa Łysa Góra i Gromu Sufczyn, boiska obydwóch drużyn położone są w odległości ok. 200 m. od siebie…  🙂

 – Po 13 latach przerwy, reaktywowana została drużyna piłkarska w Woli Przemykowskiej i w najbliższym sezonie  przystąpi do rozgrywek o mistrzostwo klasy „B”.  Sezon 2006 / 2007, a właściwie tylko runda jesienna, była ostatnim dla Wisły Woli Przemykowska, do rundy wiosennej zespół z Gminy Szczurowa już nie przystąpił, a jej nierozegrane mecze zostały wówczas zweryfikowane jako walkowery. W nadchodzącym sezonie reaktywowany po 13 latach zespół z  Woli Przemykowskiej będzie występował pod nazwą „Wiślanie”.

 

 O sytuacji w klasie „A” pisaliśmy także  —>  tutaj.

 

 

Zestawienie drużyn w poszczególnych klasach rozgrywkowych, prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej Brzesko:

 

Klasa okręgowa:

Arkadia Olszyny
Jadowniczanka Jadowniki
Radłovia Radłów
Naprzód Sobolów
Olimpia Kąty
Olimpia Bucze
Orzeł Dębno
Pagen Gnojnik
Raba Książnice
Rylovia Rylowa
Sokół Borzęcin Górny
Sokół Maszkienice
Strażak Mokrzyska
Szreniawa Nowy Wiśnicz

 

Klasa A:

Grom Sufczyn
Iva Iwkowa
Jadowniczanka II Jadowniki
Jedność Paleśnica
Kłos Łysa Góra
Korona Niedzieliska
Uszew
Pogórze Gwoździec
Poręba Spytkowska
Start ’77 Biadoliny Szlach.
Strażak Mokrzyska / Szczepanów
Tymon Tymowa
Victoria Bielcza
Victoria Porąbka Uszewska

 

Klasa B:

Błękitni Przyborów
Iskra Łęki / Sokół II Maszkienice
Jastrząb Łoniowa
Orlik Szczurowa
Orzeł Lewniowa
Orzeł Stróże
Pogoń Biadoliny Radłowskie
Temida Złota
Wiślanie Wola Przemykowska
Spółdzielca Grabno  ?

 

 Autor:  Jakub Bujak