Zdecydowane zwycięstwo Kłosa

but

 

 

Hat – trick Patryka Ogara, ważne zwycięstwo Kłosa

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Tymon Tymowa  6-2  (3-1)

(Notka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

Bramki:

0-1 Dumana ’14 -k.
1-1 Stachelek ’18
2-1 Ogar ’20
3-1 Śliwa ’22
4-1 Ogar ’62
5-1 Ogar ’67
5-2 Kuraś ’74

6-2 Śliwa ’83 -k.

 Widzów: 70
 Żółte kartki: Bodzioch, Gaczoł, Śliwa (Kłos) – Olchawa, Rosiek, Bolechała (Tymon)

 Sędziował: Mateusz Libera (Żabno)

 Kłos: Rzepa – Widło, J. Sacha, Matura, Marmol – Bodzioch, Gaczoł, M. Kutek (67. Kuboń), Stachelek (53. Koczwara) – Śliwa, Ogar.

 Tymon: Mrozowski – Dumana, Olchawa (53. P. Pachota), Rosiek, Skwarło – B. Pachota, Bolechała (75. M. Wilczek), Meller, Buchowicz (57. Grząbel) – Gasiński, Kuraś.

  – Cały mecz toczył się w szybkim tempie i na pewno nie mało zdrowia kosztował zawodników jednej i drugiej drużyny.   Po niespełna kwadransie gry, to goście objęli prowadzenie, po tym jak Gaczoł zagrał w polu karnym ręką, a podyktowaną „jedenastkę” na bramkę zamienił Dumana.  Już 4 min. później Ogar  skierował podanie do Stachelka, który wbiegając z piłką z prawej strony pola karnego, strzałem w „krótki róg” doprowadził do remisu.  W 20 min. solową akcję przeprowadził Bodzioch, po jego podaniu na 14 m. Ogar dopełnił tylko formalności i strzelił pewnie w środek bramki, było 2-1 na korzyść gospodarzy.  W 22 min. z rzutu rożnego zacentrował Ogar, głową uderzał Śliwa, którego strzał odbił przed siebie Mrozowski, ale wobec dobitki tego samego zawodnika, golkiper Tymona był już bezradny, było 3-1 dla gospodarzy.  W 27 min. Ogar przejął piłkę po podaniu J. Sachy, balansem ciała zgubił obrońce gości i mając przed sobą tylko bramkarza Tymona, trafił prosto w niego.  W 34 min.  kąśliwy strzał Śliwy, z okolic lewego narożnika pola karnego, zdołał w bok odbić Mrozowski. W 45 min. z rzutu rożnego wrzucił Ogar, Śliwa, który usiłował skierować piłkę do bramki głową, nieznacznie jej nie sięgnął. Jeszcze przed zejściem do szatni, rzut wolny na wysokości 20 m. egzekwował B. Pachota, ale strzał mu zupełnie nie wyszedł, piłka poszybowała nad poprzeczką.
 Po zmianie stron, pierwszą groźną akcję na bramkę rywala przeprowadzili przyjezdni, po dograniu B. Pachoty na 4 metr potężny strzał Kurasia z półwoleja, obronił Rzepa. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony przebiegał pod dyktando Tymona, który nieco częściej atakował, ale podopieczni trenera Andrzeja Hajnysza umiejętnie bronili się. W 56 min. B. Pachota zagrał z prawej strony pola karnego na 5 m. skąd głową na bramkę strzelał Buchowicz, ofiarnie interweniował w tej sytuacji Rzepa i rezultat nie uległ zmianie.  W 62 min. Koczwara zagrał „w uliczkę” do Ogara, który minął zwodem obrońcę Tymona i  mierzonym strzałem w krótki róg zmusił do kapitulacji golkipera gości.  5 min. później było już  5-1, po kolejnej akcji ofensywnej miejscowych, najpierw strzelał Śliwa, Mrozowski „wypluł” piłkę przed siebie, ale Ogar pospieszył ze skuteczną dobitką (uzyskując tym samym hat – tricka). W 68 min. mocnym strzałem sprzed pola karnego Rzepę usiłował zaskoczyć Kuraś, ale bramkarz Kłosa odbił futbolówkę w bok. W 74 min. na bramkę Tymona  strzelał Śliwa, piłka po rekach bramkarza trafiła w poprzeczkę,  goście wyprowadzili spod własnej bramki szybką kontrę, po której piłka trafiła do Kurasia, ten ograł z łatwością dwóch defensorów Kłosa i ładnym strzałem pod poprzeczkę zniwelował (na chwilę) przewagę gospodarzy do trzech bramek.   W 83 min. Rosiek sfaulował w polu karnym Śliwę, za co arbiter odgwizdał rzut karny.  Sam poszkodowany zamienił ten stały fragment gry na bramkę, ustalając  rezultat spotkania.  Na dwie minuty przed końcem meczu okazję na zmniejszenie przewagi mieli przyjezdni po akcji P. Pachoty i Gasińskiego, Kuraś będący wówczas w polu karnym, nie trafił z 10 m.
Trening: wtorek (24.05.2016)  godz. 19-00
Następny mecz: Poręba Spytkowska  –  Kłos Łysa Góra  (26.05.2016) -Boże Ciało, czwartek.  godz. 16-00

Pozostałe mecze 23 kolejki:

Iskra Łęki – Pogórze Gwoździec  4-0

Victoria Porąbka Usz. – Strażak Mokrzyska 0-0

Arkadia Olszyny – Korona Niedzieliska (Niedziela) godz. 16-30

Victoria Bielcza – Błękitni Przyborów (Niedziela)  godz. 17-00

Iva Iwkowa – Poręba Spytkowska (Niedziela)  godz. 17-00

Sokół Maszkienice – Start Biadoliny Szlach. (Niedziela)  godz. 18-00

T A B E L A

(za 90 Minut)