Za nami jubileusz 65 lat istnienia LKS KŁOS Łysa Góra

Odznaka (Przód)

 

 

  Relacja z jubileuszu oraz VI Turnieju Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra

 

 

 

 

 Galeria zdjęć (fot. Anna Gaweł) –> klik

Galeria zdjęć (fot. Mariusz Potępa) –> klik

Galeria zdjęć (fot. Jakub Bujak) –> klik

 —

DSC_0602(kliknij w zdjęcie by powiększyć)

  – W minioną niedzielę na obiektach LKS „KŁOS” Łysa Góra odbył się jubileusz 65 lat istnienia tego klubu. Uroczyste obchody tej rocznicy poprzedził  „VI Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra”, zaś w godzinach popołudniowych rozpoczęła się część oficjalna jubileuszu na której odczytano historię klubu, a zaproszeni goście:  Starosta Powiatu Brzeskiego, Andrzej Potępa, V-ce przewodniczący zrzeszenia LZS-ów w Krakowie, Jerzy Bąk,  wójt Gminy Dębno, Grzegorz Brach, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku, Mirosław Nieć, wręczyli działaczom i zawodnikom klubu wyróżnienia i honorowe odznaki. Obecny Prezes klubu Wacław Batko, a także jego poprzednik Jerzy Sacha, który piastował tę funkcję przez 23 lata otrzymali z rąk Jerzego Bąka, V-ce przewodniczącego  zrzeszenia LZS-ów w Krakowie wyróżnienia za działalność i duży wkład na rzecz piłki nożnej w województwie małopolskim.  Kolejną częścią obchodów jubileuszu były: mecz siatkówki kobiet, a później w emocjonującym pojedynku piłkarskim „Żonaci” pokonali „Kawalerów”  3-2. Organizatorzy nie zapomnieli także o publiczności, bowiem między zawodami piłki siatkowej i piłki nożnej odbyła się konkurencja dla śmiałków; najsilniejsi rywalizowali podnosząc 17 kilogramowy ciężarek. W tej konkurencji, najlepszy okazał się Dominik Jakubas (32 powtórzenia), a zaraz za nim był Piotr Matura (30 powtórzeń). Całości towarzyszyła miła atmosfera, nie zabrakło także oprawy muzycznej.  Wszyscy zgromadzeni mogli  skorzystać z bufetu oraz posilić się kiełbaskami z grilla. Jubileusz odbył się stosunkowo późno, bo w pierwszą niedzielę października. Na to złożyły się:  długo niewyjaśniona sytuacja Kłosa w sprawie utrzymania drużyny w klasie „A”  po zakończeniu ubiegłego sezonu, krótka przerwa między rozgrywkami, a jeśli te już się zaczęły, ciężko było o wolny termin w weekend tym bardziej, że w chwili obecnej posiadamy trzy drużyny: trampkarzy, juniorów młodszych występujących w pierwszej lidze, oraz kadrę seniorów. W pierwszy weekend października kadra seniorska pauzowała stąd też 6 października był jedynym terminem by mógł odbyć się jubileusz. Na szczęście aura była sprzyjająca ku temu by mogła odbyć się ta uroczystość i mogę powiedzieć, że była po części „magnesem”  który przyciągnął na nasz stadion dziesiątki osób. Kiedy pięć lat temu odbył się jubileusz na 60 lat istnienia, wtedy za szatnie służył nam garaż – „blaszak” dzisiaj możemy cieszyć się z budynku, który jest już murowany na miarę potrzeb, łącznie z instalacją wodno – kanalizacyjną bez której funkcjonowanie na dzień dzisiejszy jest wręcz niemożliwe, tym bardziej że rozgrywki ligowe trwają w okresie: wiosna – lato – jesień. Ogromna w tym zasługa obecnego Prezesa klubu, Wacława Batko, którego upór w tym jest nieoceniony, dzisiaj mamy komfortowe warunki i możemy poszczycić się pięknym obiektem sportowym na który coraz liczniej uczęszczają rodzice z dziećmi.

 

Żonaci – Kawalerowie  3-2

Żonaci: Wacław Batko – Mariusz Sacha, Piotr Matura, Tomasz Gurgul, Krzysztof Sacha – Sławomir Kural, Dawid Bogacz, Paweł Morys,  Rafał Stolarz, Piotr Mleczko, Krystian Bogusz, Tadeusz Ogar, Łukasz Drużkowski, Damian Mirek.

Kawalerowie: Dominik Kutek – Damian Śliwa, Tomasz Hebda, Michał Cieśla, Rafał Stachelek, Dominik Jakubas, Mateusz Gaweł, Jakub Bujak, Janusz Kuboń, Robert Baca, Mateusz Kutek, Oskar Kuboń, Piotr Niemiec, Mateusz Bibro, Kacper Książek, Damian Bodzioch.

 

VI Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra

 Sandu Ciorba – Sufczyn 69 I  1-1

Sufczyn 69 II – Bizony z Arizony 5-0

 

Sufczyn 69 I –  Sufczyn 69 II  0-4

Sandu Ciorba – Bizony z Arizony  11-0

 

Sufczyn 69 I – Bizony z Arizony  5-1

Sandu Ciorba – Sufczyn 69 II  1-1

 

Lp.

Drużyna

Punkty

Bramki

1

Sufczyn 69  II

7

10-1

2

Sandu Ciorba

5

13-2

3

Sufczyn 69 I

4

6-6

4

Bizony z Arizony

0

1-21

 

Skład drużyny zwycięskiej:

SUFCZYN 69  II:  Kutek Szymon, Roczniak Kamil, Stypka Jakub I, Matura Jakub, Świstak Sławomir.

 

Sandu Ciorba: Migda Jakub, Książek Kacper, Niemiec Konrad, Kłusek Dawid, Śliwa Dawid, Wojtasiński Filip, Gębka Dawid.

Sufczyn 69  I: Tabor Dawid, Stypka Jakub II, Słupski Kamil, Myszkowski Hubert, Golonka Marcin.

Bizony z Arizony: Tyrkiel Kacper, Hajduk Krystian, Rega Jakub, Krupa Kacper, Kubala Kamil, Sowa Bartłomiej, Urbaszewski Filip, Duda Damian.

Król Strzelców: Kacper Książek (Sandu Ciorba)

Najlepszy zawodnik turnieju: Jakub Migda (Sandu Ciorba)

Najlepszy bramkarz: Szymon Kutek (Sufczyn 69 II)

Najlepszy rozgrywający: Jakub Stypka (Sufczyn 69 II)

Najmłodszy zawodnik:  Kacper Tyrkiel  – 10 lat (Bizony z Arizony)