Arkadia Olszyny  –  Kłos Łysa Góra  1-2  (0-1)

Meczowa galeria zdjęć dostępna tutaj.  Fot. Kamila Kacała

Sędziował: Rafał Kaczówka (KS Żabno) – b. dobrze

Żółte kartki: M. Kuboń (Arkadia) – Gaczoł (Kłos).

Widzów: 80.

KŁOS: Rzepa – Widło, Matura, Stachelek, Nowak – Bodzioch (87. Kutek), Świstak (46. Książek), Gaczoł, K. Kuboń (77. Golonka) – Ogar, Śliwa.

Arkadia: Ł. Jakosz – Budyn, Borowiec, Biskup, Majzner – M. Jakosz, Kołodziej, M. Waśko, M. Kuboń (75. D. Waśko) – P. Waśko, Krakowski (59. B. Kuboń).

radosc-klosRadość drużyny Kłosa po zwycięstwie z Arkadią Olszyny

– Drużyna Kłosa wywiozła komplet punktów z ciężkiego terenu w meczu z trudnym i niewygodnym przeciwnikiem jakim jest bezsprzecznie Arkadia Olszyny. W pierwszej części spotkania, zarówno Arkadia jak i Kłos stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje strzeleckie, gracze z Olszyn nie znaleźli jednak sposobu na to by pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Rzepę (bramkarza Kłosa), zaś ekipa z Łysej Góry jedną z sytuacji zamieniła na bramkę; w 36 min. piłkę przejął Matura i długim podaniem z własnej połowy „uruchomił” Śliwę, który po indywidualnej akcji oddał strzał w „długi róg” bramki strzeżonej przez Ł. Jakosza, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.  Przyjezdni stworzyli sobie jeszcze jedną klarowną sytuację; po dośrodkowaniu Bodziocha ze skrzydła w pole karne, głową uderzał na bramkę Śliwa, ale w tej sytuacji poprawnie ustawiony był Ł. Jakosz, który schwytał piłkę. Do przerwy rezultat zawodów brzmiał 0-1 na korzyść Kłosa Łysa Góra.

Po zmianie stron goście kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W 70 min. meczu M. Kuboń nieprzepisowo powstrzymywał w obrębie pola karnego Damiana Śliwę, za co arbiter słusznie odgwizdał rzut karny. Sam poszkodowany pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki podwyższył prowadzenie zespołu, drugi raz tego dnia wpisując się na listę strzelców, a po raz dziewiąty w tym sezonie. Miejscowi zdobyli kontaktowego gola w 90 min. którego autorem był Kołodziej. W doliczonym czasie gry gospodarze dążyli za wszelką cenę do wyrównania, nawet Ł. Jakosz zawędrował pod pole karne Kłosa, jednakże  do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie zmienił się.

Następny mecz: Kłos Łysa Góra  –  Błękitni Przyborów  1.X.2016 (Sobota) godz. 16-00