Wyjazdowa wygrana Kłosa w meczu kończącym sezon

Dublet Jakub Stypki, zwycięstwo Kłosa w derbach Gminy Dębno

Start Biadoliny Szlacheckie – Kłos Łysa Góra  1-4  (1-1)

Widzów: 70

Sędziował: M. Grodny (KS Brzesko)

█  Żółte kartki: Florczak (Start) – Stypka, Tyrkiel, Kural (Kłos).

KŁOS: D. Kutek – Marmol, Widło, Kural, Nosek – Świstak (59. Michałek), Tyrkiel, M. Kutek, Bogacz (46. Śliwa) – Dębosz (82. Nowak), Stypka.

Start: Chmioła – Kusion, Florczak, Kuziel, Dawid Sacha (79. Gąsiorek) – Barnaś (78. Dariusz Sacha), Chrobak, Padło, Ojczyk – Kamiński (70. A. Kłusek), S. Kłusek.

–  W meczu kończącym sezon 2020 / 2021  zespół Kłosa pokonał w derbach Gminy Dębno  Start Biadoliny Szlacheckie na wyjeździe  w stosunku 1-4. Wobec porażki Victorii Bielczy z Ivą Iwkową,  Kłos awansował na 9 pozycję w ligowej tabeli.

Już w 4 min. Tyrkiel zagrał  na 12 m do Dębosza, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę, a dwie minuty później po podaniu M. Kutka,  Tyrkiel uderzył nad poprzeczką.  W 16 min. gry  groźnie z rzutu wolnego przymierzył Barnaś, lecz piłka minęła słupek bramki Kłosa.  W 28 min.  rzut wolny wykonywał Widło, jego uderzenia z daleka znalazło drogę do bramki, piłka po rykoszecie zmyliła jeszcze golkipera gospodarzy i  Kłos objął prowadzenie.  W 41 min. w polu karny faulowany został Barnaś, za co arbiter podyktował rzut karny, a ten na bramkę zamienił Florczak, pewnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Po zmianie stron zaatakowali zawodnicy Kłosa z większym animuszem co przyniosło efekty w  postaci goli; w 47 min.  lewą nogą z dystansu strzelał Stypka, ale obok słupka, a dwie minuty później  ładne podanie Dębosza do Śliwy w pole karne, ale napastnik Kłosa strzelił niecelnie. W 56 min. Śliwa wywalczył piłkę w  środkowym sektorze boiska, skierował podanie na prawą stronę do M. Kutka, który  bardzo ładnym, dokładnym dośrodkowaniem w pole karne obsłużył  Stypkę, który okazji nie zmarnował i  ładnym strzałem podwyższył na 1-2.  Minutę później było już 1-3 i ponownie na listę strzelców wpisał się Stypka,  po tym jak wprowadzony na plac gry po przerwie Śliwa, wywalczył piłkę przemierzył z nią kilkanaście metrów i z boku pola karnego dograł do wspomnianego Stypki, a jego uderzenie znalazło drogę do bramki. W 66 min. Stypka dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a uderzenie głową Śliwy nieznacznie minęło słupek bramki Chmioły.  W 75 min. Marmol z własnej połowy zagrał do 16 m do Śliwy, ten ładnym uderzeniem z półwoleja usiłował skierować piłkę w dolny róg bramki, ale golkiper gospodarzy obronił próbę napastnika Kłosa.  W 89 min.  Marmol w podobny sposób jak w 75 min.  zagrał ponownie do Śliwy, który wywalczył piłkę  i mimo iż miał przy sobie dwójkę defensorów Startu uwolnił się spod ich opieki i przelobował Chmiołę, wychodzącego na przedpole, ustalając tym samym rezultat spotkania na 1-4.