Wyjazdowa przegrana Kłosa w zaległym meczu 17 kolejki

 

Po słabym meczu Kłos doznaje porażki na boisku w Łękach

 

 

 Sokół II / Iskra Łęki – Kłos Łysa Góra  3-2  (2-1)

 

Bramki:

1-0 G. Urbaś ’19

1-1 Śliwa ’24

2-1 G. Urbaś ’36

2-2 Śliwa ’51

3-2 Książek ’81

 

Widzów: 70

Sędziował: M. Korbecki (KS Brzesko)

 Żółte kartki: Sojka, Stolarczyk (Sokół II / Iskra) – Kural, M. Kutek (Kłos).

 

KŁOS: D. Kutek – Nosek, Widło, Malec (46. Dębosz), Gala – Bogacz, Świstak, Kural, M. Kutek, Tyrkiel – Śliwa (85. K. Kuboń).

 

Sokół II / Iskra: Rataj – M. Urbaś, G.Urbaś, Sopata, Flądro – Sojka (51. Kita), Książek, Kizior, Chmielarz – Stolarczyk, Tryka.

 

 Nie będą miło wspominali dzisiejszego wyjazdu gracze Kłosa, którzy  doznali porażki z rezerwami Sokoła / Iskrą Łęki w zaległym pojedynku 17 kolejki w stosunku 3-2.  Goście zmuszeni byli dwukrotnie gonić wynik spotkania, dwukrotnie udawało się doprowadzić do remisu za sprawą Śliwy, który zaliczył  tego dnia dublet, ale po ostatnim gwizdku arbitra ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy wobec tego, że swoje mecze przegrał Grom Sufczyn (8-1 z Tymonem Tymowa),  oraz Jadowniczanka II Jadowniki (2-1 ze Startem Biadoliny Szlach.), awansowali z  14 miejsca na 12, spychając wspomniane zespoły ze Sufczyna i Jadownik.   Pechowo zakończył ten mecz Damian Śliwa, który w 84 min. spotkania zasłabł na placu gry i zmuszony był go opuścić, po czym karetką pogotowia został przewieziony do brzeskiego szpitala.

    W 1 min. gry rzut wolny z dystansu egzekwował Malec, jego „soczyste” uderzenie zmierzające w okienko bramki zdołał obronić Rataj. Chwilę później Rataj obronił próbę Śliwy odbijając piłkę w bok po strzale  25 -letniego zawodnika Kłosa.  W 15 min. Książek wznawiał grę rzutem z autu, skierował piłkę do Tryki, którego uderzenie przy bliższym słupku okazało się  niecelne.  W 19 min. gospodarzy objęli prowadzeni, po tym jak  przyjezdni w łatwy sposób  stracili piłkę w środkowej strefie boiska, G. Urbaś zdecydował się na samotną akcję i ładnym uderzeniem sprzed pola karnego dał prowadzenie swojej drużynie, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. Trzy minuty później napastnik miejscowych, Tryka znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym Kłosa, jego uderzenie w dolny róg, skuteczną interwencją obronił D. Kutek.  W 24 min. zespół Kłosa doprowadził do wyrównania;  Kural ze środkowego sektora boiska „obsłużył” Śliwę  idealnym podaniem w tempo, ten zaś z prawej strony pola karnego huknął  w tzw. „długi róg”  nie dając szans do obrony  Ratajowi i było 1-1.   Jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu,  gospodarze wyszli po raz drugi na prowadzenie i ponownie to prowadzenie swojemu zespołowi dał G. Urbaś, który spożytkował dośrodkowanie Tryki z prawej strony pola karnego  i celną główką z 5 m. posłał piłkę do  bramki przeciwnika (2-1).

  – Po zmianie stron przyjezdni  częściej władali piłką przez ok. pierwszy kwadrans, w 51 min.   Rataj popełnił błąd wznawiając grę od własnej bramki,  co wykorzystał Śliwa, który przejął piłkę, wygrał pojedynek biegowy z dwójką obrońców miejscowych  i płaskim strzałem w dolny róg bramki doprowadził do remisu. Chwilę później (53 min.) po podaniu od Śliwy, z 15 m. mocny strzał Świstaka w ładnym stylu obronił Rataj.   W drugiej odsłonie, przyjezdni mieli swoje okazje na to by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ich indolencja była wręcz rażąca.  W 56 min. potężną bombę Kurala zmierzającą pod poprzeczkę zablokował Sopata i piłka wyszła na korner. W 69 min.  w sytuacji „sam na sam” z Ratajem znalazł się M. Kutek, jednak jego uderzenie po którym piłka zmierzała w dolny róg odbił w bok golkiper  miejscowych.  W 81 min. z okolic  lewego narożnika pola karnego na strzał zdecydował się Książek, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki, co sprawiło, że  miejscowi po raz trzeci tego dnia objęli prowadzenie, ale i był to gol na wagę trzech punktów, który  rezerwom Sokoła / Iskrze Łęki pozwolił wyprzedzić w ligowej tabeli Grom Sufczyn oraz Jadowniczankę II.  W 90 min. przed ogromną szansą na doprowadzenie do remisu stanął Tyrkiel, który dostał podanie  „w uliczkę” od Dębosza, ale mając przed sobą Rataja, przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczkę.

 

 

Pozostałe mecze  17 kolejki

Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska  2-5

Victoria Bielcza – Victoria Porąbka Usz.  2-0

Spółdzielca Grabno – Jedność Paleśnica 2-4

Pagen Gnojnik – Uszew  1-2

Start Biadoliny Szlach. – Jadownicznka II Jadowniki  2-1

Tymon Tymowa – Grom Sufczyn  8-1

Pauza: Iva Iwkowa

 

T A B E L A 

(90 Minut)