We wtorek podejmujemy Spółdzielcę Grabno. Nareszcie mecz z udziałem kibiców!

 

 

 

 

Rozpędzony beniaminek z Grabna, zawita do Łysej Góry
Zaległy mecz 16 kolejki

 

Kłos Łysa Góra  –  Spółdzielca Grabno

18. 05. 2021 (Wtorek) godz. 18-00

 

  – Klasa  „A” nadrabia zaległości, a pierwszym meczem  z 16 kolejki, który nie odbył się ze  względu na sytuację pandemiczną w całym kraju będzie pojedynek Kłosa Łysa Góra, który podejmie rozpędzonego beniaminka z Grabna, drużynę  Spółdzielcy, który po rundzie jesiennej plasował się na wysokim trzecim miejscu, ze stratą trzech punktów do drugiej wtedy Jedności Paleśnica.  Trenerem najbliższego przeciwnika Kłosa,  jest  36 -letni Grzegorz Baca, który w sierpniu 2019 roku objął obowiązki trenera Spółdzielcy  i już w pierwszym roku swojej pracy wywalczył bezpośredni awans do klasy „A”.   Wcześniej był szkoleniowcem Więckovii Więckowice.

 Po awansie na wyższy szczebel rozgrywkowy, w pierwszym meczu nowego sezonu Spółdzielca zagrał właśnie z Kłosem i wygrał na własnym terenie 2-1, a był to debiut dla Grzegorza Bacy  w klasie „A” na ławce trenerskiej.

W rundzie jesiennej Spółdzielca pokonał Kłosa na własnym boisku 2-1  (Sierpień, 2020)

 

    W miniony weekend Kłos po niełatwym meczu przywiózł  3 pkt. z Iwkowej, pokonując tamtejszą Ivę 1-2,  do pojedynku z Grabnem, gospodarze przystąpią na pewno bez M. Kutka, który obejrzał czerwony kartonik w ostatnim pojedynku ligowym, a  mecz wcześniej czerwoną kartką ukarany został K. Tyrkiel, który poczynania kolegów  będzie oglądał z trybun.   Jutrzejszy pojedynek, tak jak i z Ivą,  będzie trudnym przetarciem, bowiem beniaminek z Grabna radzi sobie bardzo dobrze w rozgrywkach, plasując się obecnie na 5 miejscu w tabeli (33 pkt.), legitymując się bilansem bramkowym: 39-34. Kłos zajmuje 10 lokatę, mając w swym dorobku 21 „oczek”, a bilans bramkowy zawodników z Łysej Góry to: 34-41.   Zadania nie ułatwia na pewno drużynom, fakt iż tylko w miesiącu maju, rozegrają aż 7 ligowych kolejek, zmęczenie na pewno da o sobie znać.  Pojedynki Kłosa i Spółdzielcy od zawsze dostarczały widzom emocji i nie inaczej będzie na pewno jutro.  Co ważne:  wreszcie na trybunach mogą zasiąść kibice w liczbie  25% zapełnienia stadionu.

 Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 18-00

Zapraszamy !

 

 

Pozostałe mecze zaległej 16 kolejki

(Wszystkie w środę o godz. 18-00)

 

Uszew – Victoria Porąbka Uszewska

Grom Sufczyn – Victoria Bielcza

Korona Niedzieliska – Sokół II / Iskra Łęki

Jedność Paleśnica – Start Biadoliny Szlacheckie

Pagen Gnojnik – Pogórze Gwoździec

Iva Iwkowa – Tymon Tymowa

Pauza:  Jadowniczanka II Jadowniki