W trzeciej kolejce Kłos zmierzy się z beniaminkiem w Grabnie

 

 

 

W sobotę, po trzech latach przerwy Kłos zagra w lidze z sąsiadem „zza miedzy”

 

 

Spółdzielca Grabno  –  Kłos Łysa Góra

25.08.2018 (Sobota)  godz. 17-00

 

  – W zbliżający się weekend rozegrana zostanie trzecia już kolejka nowego sezonu w klasie „A” (Brzesko).  W sobotę, na boisku w Grabnie dojdzie do potyczki Kłosa i miejscowego Spółdzielcy, który po trzyletniej banicji, powrócił  w szeregi A klasowych zespołów. Sezon 2014 / 2015 był ostatnim na szczeblu klasy  „A”, wtedy też po raz ostatni  obie drużyny spotkały się ze sobą (nie uwzględniając gier sparingowych),  po ciężkim boju na własnym terenie Kłos zwyciężył nieznacznie 4-3. Spółdzielca wówczas nie uniknął degradacji i z dorobkiem 10 ligowych pkt.  spadł do klasy „B”, w której grał przez trze kolejne sezony zajmując miejsca w czubie  tabeli, aż wreszcie  9 czerwca br.  Zawodnicy z Grabna mogli świętować upragniony awans do klasy „A” z drugiego miejsca, po tym jak na finiszu rozgrywek wyprzedzili  o dwa punkty Grom Sufczyn (42 pkt.), a do Victoria Bielcza, która  zwyciężyła rozgrywki, drużyna z Grabna  miała dystans 3 „oczek”.

  W bieżącym sezonie  Spółdzielca jak i Victoria Bielcza mają status beniaminka ligi. W pierwszej kolejce  Spółdzielca pokonał na własnym  boisku Pogórze Gwoździec 2-0, zaś w drugiej  przegrał na wyjeździe z faworyzowaną Koroną Niedzieliska.   W zespole z Grabna nie ma już  jednego z najskuteczniejszych strzelców w historii klubu, Macieja Dębskiego, który wyjechał poza granicę  kraju.

  – Nowy cykl rozgrywkowy, zawodnicy Kłosa podopieczni duetu trenerskiego Mariusz Sacha – Piotr Matura, rozpoczęli od  wyjazdowej porażki ze Strażakiem Mokrzyska / Szczepanów 2-0.  W kolejnym meczu, Kłosowi przyszło zmierzyć się na własnym terenie w derbach Gminy Dębno ze Startem Biadoliny Szlacheckie. Z  tej batalii zwycięsko wyszli gospodarze, którzy pokonali w stosunku 4-0 Start. 

   Mecze Kłosa i Spółdzielcy zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem, dostarczały widzom wielu emocji i nie inaczej będzie w sobotnie popołudnie, gdzie po trzech latach przerwy obie drużyny ponownie rywalizować będą o ligowe punkty.

 

Fot.  Spółdzielca Grabno  (Fan Page, Facebook)  – kliknij w zdjęcie by powiększyć

 

Początek sobotnich zawodów  o godz. 17-00

Zapraszamy!

 

 

Pozostałe meczu 3 kolejki:

(25/26.08. 2018)

 

Korona Niedzieliska – Sokół Borzęcin  (Sobota) godz. 15-00

Poręba Spytkowska – Pogórze Gwoździec  (Sobota) godz. 17-00

Start Biadoliny Szlacheckie – Jedność Paleśnica  (Sobota) godz. 17-00

Strażak Mokrzyska / Szczepanów – Iva Iwkowa  (Sobota) godz. 17-00

Victoria Bielcza – Uszew  (Sobota) godz. 17-00

Victoria Porąbka Uszewska – Tymon Tymowa  (Niedziela) godz. 11-30