W sobotę piłkarskie derby Gminy Dębno

 

 

Kłos podejmie Start Biadoliny Szlacheckie

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Start Biadoliny Szlacheckie

8.04.2017 (Sobota)  godz. 16-30

 

 

  -W nadchodzący weekend, po raz trzeci w tym roku, na boiska wybiegną zawodnicy drużyn „A” klasy by rywalizować  o ligowe punkty w pojedynkach, ciekawie, zapowiadającej się 16 kolejki.

Walka od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, nieustępliwość zawodników, emocje…  tego na pewno spodziewać może się każdy widz, który przybędzie w sobotnie popołudnie na stadion Kłosa gdzie odbędą się piłkarskie derby Gminy Dębno;  Kłos podejmie na własnym obiekcie innego reprezentanta z terenu Gminy, Start Biadoliny Szlacheckie.  Najbliższy przeciwnik łysogórskiego zespołu, plasuje się na 5 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 23 pkt. na co składa się 7 zwycięstw, 2 remisy oraz 6 porażek, przy bilansie bramkowym: 26-36. Najczęściej do siatki przeciwnika trafiał grający trener Startu, Krzysztof Pałka, który na listę strzelców wpisał się 6 razy. Po rundzie jesiennej zespół z Biadolin Szlacheckich zajmował 9 pozycję w tabeli (17 pkt.), tracąc do Kłosa 3 „oczka”. Wobec dwóch porażek zawodników z Łysej Góry (0-3 z Sokołem Maszkienice, oraz 3-1 w Porębie Spytkowskiej), Start zdobył na wiosnę 6 pkt. (3 pkt. za walkower po wycofaniu się z rozgrywek Błękitnych Przyborów, oraz po zwycięstwie na własnym terenie nad Koroną Niedzieliska 2-1) i tym sposobem podopieczni trenera Krzysztofa Pałki wyprzedzają Kłosa w ligowym zestawieniu 0 3 pkt. 

 Po dwóch porażkach doznanych na wiosnę, ekipa Kłosa prowadzona przez trenera Andrzeja Hajnysza obsunęła się w tabeli na 10 lokatę, gromadząc 20 pkt.  Strata do trzeciej w tabeli Arkadii Olszyny wynosi 5 pkt.  W miniony weekend, w wyjazdowym spotkaniu z Porębą Spytkowską, osłabiony brakiem Damiana Śliwy (pauza za 4 żółte kartki), Grzegorza Widło, Mateusza Kutka (kontuzje), Marcina Marmola i Kamila Kubonia (praca zawodowa), Kłos przegrał z v-ce liderem 3-1.  W sobotnich derbach, trener Andrzej Hajnysz będzie miał już do dyspozycji najskuteczniejszego Damiana Śliwę (13 bramek w sezonie).

 Jesienią na boisku w Biadolinach Szlacheckich lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Kłosa 4-3 po emocjonującym i ciekawym widowisku.

 

Początek sobotnich zawodów o godz. 16-30

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze 16 kolejki:

Korona Niedzieliska – Iva Iwkowa (Sobota)  godz. 16-00

Uszew – Sokół Maszkienice (Sobota)  godz. 16-30

Jedność Paleśnica – Victoria Porąbka Usz. (Niedziela) godz. 14-00

Arkadia Olszyny – Tymon Tymowa (Niedziela)  godz. 15-00

Temida Złota – Poręba Spytkowska (Niedziela)  godz. 16-30

Błękitni Przyborów – Pogórze Gwoździec  0-3 w.o. – Błękitni wycofali się z rozgrywek