W sobotę Kłos podejmie Spółdzielcę Grabno

 

Gościmy Spółdzielcę Grabno, w sobotnie popołudnie

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Spółdzielca Grabno

6. 04. 2019  (Sobota)  godz. 16-30

 

  – W najbliższy weekend rozegrana zostanie  szesnasta kolejka brzeskiej klasy „A”  (trzecia w rundzie rewanżowej),  drużyna Kłosa Łysa Góra kierowana przez duet trenerski Piotr Matura – Mariusz Sacha, podejmie na własnym terenie „sąsiada zza miedzy”,  Spółdzielcę Grabno.  Drużyna z Grabna w minionym roku awansowała z drugiego miejsca z klasy „B”, gromadząc 44 pkt.  (o 3 pkt. większy dorobek miała wówczas Victoria Bielcza, która awansowała z pierwszego miejsca),  obecny sezon na szczeblu klasy „A” jest dla Spółdzielcy bardzo trudny, bowiem po piętnastu rozegranych kolejkach, zamyka ligową tabelę z dorobkiem 4 pkt.  i wydaje się, że do końca sezonu  Spółdzielca rywalizował będzie z Pogórzem Gwoździec o zachowanie ligowego bytu. Na inaugurację rundy wiosennej Spółdzielca przegrał ważny mecz dla układu dołu tabeli, w Gwoźdźcu 3-0. W minionej kolejce zawodnicy z Grabna przegrali u siebie z jednym z pretendentów do awansu, Koroną Niedzieliska 0-5.

 – Kłos Łysa Góra, bardzo udanie wszedł w rundę wiosenną odnosząc dwa zwycięstwa (u siebie ze Strażakiem Mokrzyska / Szczepanów 4-1,  oraz tydzień temu pokonał na wyjeździe Start Biadoliny Szlach. 0-2) i dzięki temu przybliżył się do zrealizowania założonego celu, jakim jest zajęcie bezpiecznego miejsca w ligowej tabeli, gwarantującego zachowanie ligowego bytu na przyszły sezon.  Pojedynki Kłosa ze Spółdzielcą od zawsze emocjonowały kibiców, dostarczały wielu emocji sportowych. Najlepszym dowodem tego jest choćby mecz z jesieni w Grabnie, kiedy to do 66 min. meczu Spółdzielca prowadził 2-0 z Kłosem, a wtedy prawdziwy pokaz umiejętności dał Damian Śliwa, który w  10 min. ustrzelił hat – tricka, a na koniec dołożył jeszcze jedno, czwarte trafienie i ostatecznie Kłos wywiózł z Grabna 3 pkt.

 

Początek pojedynku w sobotę o godz. 16-30.

Zapraszamy!

 

 

Pozostałe mecze 16 kolejki:

(6/7. 04. 2019)

 

Sokół Borzęcin Górny – Korona Niedzieliska (Sobota) godz. 16-30

Uszew – Victoria Bielcza  (Sobota) godz. 16-30

Jedność Paleśnica – Start Biadoliny Szlach. (Niedziela) godz. 14-00

Tymon Tymowa – Victoria Porąbka Usz. (Niedziela) godz. 14-00

Iva Iwkowa – Strażak Mokrzyska / Szczepanów (Niedziela) godz. 16-30

Pogórze Gwoździec – Poręba Spytkowska (Niedziela) godz. 16-30