W sobotę: Kłos Łysa Góra – Spółdzielca Grabno

Kłos Herb

 

 Kłos – Spółdzielca w  Wielką Sobotę

 

 

 –

Kłos Łysa Góra – Spółdzielca Grabno

19.04.2014 (Sobota)  godz. 11-00

– W Wielką Sobotę, kolejna seria gier mistrzostwo klasy „A”  (Brzesko), jednym z ciekawie zapowiadających się spotkań 22 kolejki jest bez wątpienia mecz zespołów walczących o pozostanie w lidze:  Kłos Łysa Góra, podejmie na własnym terenie Spółdzielcę Grabno. Od dawna mecze pomiędzy tymi drużynami cieszyły się zainteresowaniem kibiców, a i na boisku emocji nie brakowało.  Zapewne nie inaczej będzie już w najbliższą sobotę, obie drużyny wciąż nie mają klarownej sytuacji w lidze i każdy zdobyty punkt może okazać się nieocenionym, który być może zapewni utrzymanie, tym bardziej mając na uwadze układ w tabeli na chwilę obecną, gdzie zagrożonych spadkiem z klasy „A” jest  9 zespołów.  Walka o utrzymanie, z kolejki na kolejkę nabiera co raz to większych rumieńców.

Po 21 dotychczas rozegranych kolejkach ligowych, Spółdzielca z dorobkiem 19 pkt. plasuje się na 14 pozycji. Bilans bramkowy: 30-53. Zawodnicy Kłosa zgromadzili tylko o 2 „oczka” więcej niż sąsiedzi zza miedzy i zajmują 11 lokatę  z bilansem: 31-44. W przerwie zimowej, Spółdzielcę Grabno opuścił jeden z najskuteczniejszych strzelców w historii klubu, a w ostatnich sezonach czołowy strzelec  klasy „A”  Maciej Dębski, który wybrał Olimpię Wojnicz. Tylko w rundzie jesiennej zawodnik ten 14 –krotnie trafiał do siatki rywala, bez mała to połowa bramek które Spółdzielca zdobył w 21 meczach.

Podopieczni trenera Marka Małysy, po udanym początku rundy wiosennej, w miniony weekend dostali „zimny prysznic” od Startu Biadoliny Szlacheckie, po słabym meczu przegrali bowiem  3-1. Na domiar złego swój zespół przed sobotnim pojedynkiem osłabili: Marcin Marmol i  Piotr Matura którzy zmuszeni pauzować będą za żółte kartki.   Jesienią, na boisku w Grabnie lepszy okazał się Spółdzielca, który pokonał Kłosa 3-0.

 

Początek sobotnich zawodów o godz. 11-00

Zapraszamy!

Pozostałe mecze 22 kolejki:

(Wszystkie w Wielką Sobotę)

Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze  godz. 15-00

Uszew – Iva Iwkowa  godz. 13-00

Victoria Porąbka Uszewska – Orzeł Stróże  godz. 15-00

Sokół Maszkienice – Korona Niedzieliska  przełożony

Olimpia Kąty – Start Biadoliny Szlacheckie  godz. 11-00

Piast Czchów – Poręba Spytkowska  godz. 12-00

Pogórze Gwoździec – Victoria Bielcza  godz. 13-00