W sobotę inauguracja nowego sezonu 2019 / 2020

 

 

 

Pierwszy gwizdek nowego sezonu, już w sobotę

 

 

 Poręba Spytkowska  –  Kłos Łysa Góra

17. 08. 2019  (Sobota)  godz. 17-00

 

   – Dokładnie po dwóch miesiącach przerwy, zawodnicy i drużyny „A” klasowe rozpoczną nowy cykl rozgrywkowy 2019 / 2020. W sobotę, inauguracyjna, pierwsza kolejka, w której rozegrane zostaną dwa spotkania, zaś w niedzielę jej dokończenie, pozostałe pięć meczów.  Już w pierwszej serii gier o mistrzostwo klasy „A”,  Kłos zmuszony będzie walczyć z bezwzględnym faworytem do awansu w tym sezonie, z Porębą Spytkowską.  W zespole prowadzonym przez trenera Szczepana Goryczko, doszło do kilku istotnych zmian kadrowych. Nowymi twarzami w kadrze najbliższego przeciwnika Kłosa są ograni na boiskach IV ligowych:  Łukasz Hajduga, oraz Tomasz Grzyb. Po wypożyczeniu do Macierzy Lipnica Murowana, powrócił także Łukasz Zych.  Te ruchy kadrowe świadczą o tym, że Poręba Spytkowska w bieżących rozgrywkach będzie miała potężną siłę rażenia w ataku, choć sezon jest długi, już teraz wydaje się, że nic i nikt nie będzie w stanie poważnie zagrozić im w wywalczeniu awansu do klasy okręgowej.

  Drużyna Kłosa Łysa Góra, którą kieruje duet trenerski Piotr Matura – Mariusz Sacha, przed rozpoczęciem sezonu rozegrała cztery mecze kontrolne,  odnosząc dwa zwycięstwa:  z Radarem Łętowice (2-7), oraz Spółdzielcą Grabno (1-8), oraz dwie porażki:  z WKS Siemiechów (3-7) i Strażakiem Mokrzyska (3-5).  Celem zespołu na rozpoczynający się sezon jest zajęcie bezpiecznego miejsca, gwarantujące zachowanie ligowego bytu.  Sobotni, wyjazdowy pojedynek dla graczy Kłosa będzie bardzo trudną przeprawą z pretendentem do awansu.

 

Początek pojedynku w Porębie Spytkowskiej  o godz. 17-00 w sobotę

Zapraszamy!

 

 

Pozostałe mecze 1 kolejki:

(17/18. 08. 2019)

 

Start Biadoliny Szlach. – Jedność Paleśnica  (Sobota) godz. 17-30

Jadowniczanka II Jadowniki – Strażak Mokrzyska / Szczepanów  (Niedziela) godz. 13-00

Victoria Porąbka Usz. – Uszew  (Niedziela) godz. 16-00

Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska  (Niedziela)  godz. 17-00

Victoria Bielcza – Grom Sufczyn  (Niedziela) godz. 17-00

Tymon Tymowa – Iva Iwkowa  (Niedziela) godz. 17-30