W sobotę gościmy Pogórze Gwoździec

 

 

 

Pogórze Gwoździec rywalem Kłosa w szóstej kolejce

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Pogórze Gwoździec

15.09. 2018 (Sobota)  godz. 17-00

 

  –  Już jutro o godz. 17-00 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, który oznajmi rozpoczęcie meczu 6 kolejki na szczeblu brzeskiej klasy „A”, w którym to na boisku w Łysej Górze miejscowy Kłos, podejmie Pogórze Gwoździec.  W minionej kolejce, Pogórze doznało wyjazdowej porażki z głównym pretendentem do awansu, Koroną Niedzieliska 0-4, z którą w następnej kolejce zmierzy się drużyna z Łysej Góry. 

  Klub piłkarski  Pogórze, zawiązał się w roku 2000, wówczas do rozgrywek zgłoszona została drużyna juniorów, która w przeszłości także rywalizowała o ligowe punkty z młodzieżowcami Kłosa.  Po kilku sezonach, działacze Pogórza zgłosili tę drużynę do klasy „B”  (a był to sezon 2005/2006).  Nie trzeba było długo czekać, aż Pogórze wstąpiło w szeregi „A” klasowców, bowiem w drugim sezonie, drużyna wywalczyła historyczny awans na ten szczebel rozgrywkowy.  Po sześciu latach gry w klasie „A”, dorobek 19 pkt. (2013/2014) nie był wystarczający by uniknąć degradacji, ale tylko na rok. Po roku gry w klasie „B”,  zawodnicy z Gwoźdźca mogli cieszyć się z ponownego powrotu do klasy „A” i występują w niej po dzień dzisiejszy (czwarty, kolejny sezon).  Pojedynki Kłosa z Pogórzem należały do zaciętych i dostarczały wielu sportowych emocji. Nie inaczej na pewno będzie w najbliższą sobotę, kiedy to Kłos podejmie drużynę z Gwoźdźca, której grającym trenerem jest Jacek Tokarczyk,  doświadczony zawodnik w swojej piłkarskiej przeszłości występował w Dunajcu Zakliczyn (którego jest wychowankiem), a także Limanovii Limanowa, z którą występował na boiskach III ligi.

 

Drużyna Pogórza Gwoździec

 

Początek sobotniego meczu o godz. 17-00

Zapraszamy !

 

Pozostałe mecze 6 kolejki:

15. / 16.09. 2018

 

Uszew  –  Korona Niedzieliska  (Sobota) godz. 16-00

Victoria Porąbka Usz.  –  Spółdzielca Grabno  (Sobota)  godz. 16-00

Victoria Bielcza  –  Start Biadoliny Szlacheckie  (Sobota)  godz. 17-00

Jedność Paleśnica  –  Poręba Spytkowska  (Niedziela)  godz. 14-00

Tymon Tymowa  –  Strażak Mokszyska / Szczepanów  (Niedziela)  godz. 17-00

Iva Iwkowa  – Sokół Borzęcin Górny  (Niedziela)  godz. 17-00