W sobotę Derby Gminy Dębno: Kłos vs. Victoria

   

 

W sobotę gościmy sąsiadów „zza miedzy”

 Piłkarskie Derby Gminy Dębno

 

 

 Kłos Łysa Góra  –  Victoria Porąbka Uszewska

20. 10. 2018 (Sobota)  godz. 15-00

 

   – Terminarz rundy jesiennej bieżącego sezonu  w XI serii rozgrywek o mistrzostwo klasy „A”  funduje kibicom lokalnej piłki emocje w postaci pojedynku derbów Gminy Dębno. W najbliższą sobotę gospodarze: Kłos Łysa Góra podejmą sąsiadów z Porąbki Uszewskiej, drużynę Victorii, która na może być zadowolona ze swojej postawy od momentu rozpoczęcia rozgrywek. Sześć ligowych zwycięstw, oraz trzy porażki, dają Victorii 18 pkt.  i piątą lokatę w ligowym zestawieniu.   Podopieczni  grającego trenera Przemysława Łazarza, mogą podreperować dodatkowo dorobek punktowy, kiedy to  10 listopada br  rozegrają zaległy mecz z  II kolejki ze swoją imienniczką z Bielczy.

   

  W sobotnim pojedynku derbowym, w ekipie z Porąbki Uszewskiej na pewno nie wystąpi Jarosław Pałucki, który w minionej kolejce został ukarany czerwonym kartonikiem i poczynania swoich kolegów zmuszony będzie oglądać z trybun.  Taki sam los spotkał także w drużynie gospodarzy Patryka Ogara, który w Iwkowej przedwcześnie zakończył zawody, z powodu czerwonej kartki.  W ekipie nadchodzącego rywala Kłosa najskuteczniejszym zawodnikiem jest Krystian Zdeb, który  na swoim koncie ma 10 trafień.  Bilans bramkowy zespołu z Porąbki Uszewskiej to: 27 – 20.

  –  Gospodarze sobotnich zawodów, zawodnicy Kłosa w dotychczasowych meczach zdołali zgromadzić 16 „oczek” na co składa się pięć zwycięstw, jeden remis, oraz cztery porażki.  Najskuteczniejszym zawodnikiem Kłosa jest Damian Śliwa, w swoim dorobku ma 12 ligowych trafień, a bilans bramkowy drużyny:  26-27.   Wciąż w składzie na mecz nie ma Piotra Matury, który w meczu w Uszwi w jednym ze starć z przeciwnikiem doznał złamania żebra, kontuzje kolan wykluczają Kamila Kubonia i Grzegorza Widło. Poza granicami kraju jest Dariusz Knap, a praca w delegacji uniemożliwi prawdopodobnie występ Marcinowi Marmolowi i Michałowi Mytnikowi (?)

 Niemniej sobotnie widowisko zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdzie na pewno zobaczymy walkę o każdy metr murawy w Łysej Górze. 

 

 Serdecznie zapraszamy!  Sobota, godz. 15-00, stadion Kłosa

 

Pozostałe mecze 11 kolejki:

(20/21. 10. 2018)

 

Sokół Borzęcin Górny – Start Biadoliny Szlacheckie  (Sobota) godz. 15-00

Poręba Spytkowska – Strażak Mokrzyska / Szczepanów  (Sobota) godz. 15-00

Spółdzielca Grabno – Uszew  (Sobota) godz. 15-00

Pogórze Gwoździec – Tymon Tymowa (Niedziela) godz. 13-00

Jedność Paleśnica – Iva Iwkowa (Niedziela) godz. 14-00

Korona Niedzieliska – Victoria Bielcza (Niedziela)  godz. 14-30