W niedzielę Kłosa czeka wyprawa do Złotej

 

 

 Wyjazdowa potyczka z Temidą

Kłos przed trudnym zadaniem

 

 

 

Temida Złota  –  Kłos Łysa Góra

27. 05. 2018 (Niedziela) godz. 14-00

 

 

  – Co raz bliżej do zakończenia bieżącego sezonu na szczeblu klasy „A”, bowiem do rozegrania pozostały tylko cztery kolejki. W zbliżający się weekend odbędzie się już 24 seria gier w tej klasie rozgrywkowej. Drużynę Kłosa czeka w niedzielę ciężka przeprawa w Złotej z tamtejszą Temidą, która jeszcze nie jest pewna swojego bytu w lidze na przyszły sezon. W dolnym biegunie tabeli jest ciasno i co najmniej cztery zespoły nie mają jasnej sytuacji dotyczącej utrzymania się w klasie „A”.   W minionej kolejce, Temida  zawiesiła wysoko poprzeczkę wyżej notowanej Koronie Niedzieliska i przegrała nieznacznie na wyjeździe 3-2, co powinno być sygnałem dla zawodników Kłosa, że Temida w nadchodzącym spotkaniu powalczy o zwycięstwo, które pozwoli zrobić duży krok w kierunku utrzymania się w lidze.  W dotychczasowych 23 meczach, odniosła  6 zwycięstw, 3 remisy i 13 razy schodziła z placu gry pokonana.  Daje to 21 pkt. które przekładają się na 12 pozycję w lidze, z przewagą 1 pkt. nad Pogórzem Gwoździec i  4 „oczkami” nad outsiderem, Iskrą Łęki.  Co istotne:  w Boże Ciało (31.05.br), dojdzie do bezpośredniego pojedynku Temidy z Iskrą Łęki.  To zaległy mecz 14 kolejki.   Spośród zawodników Temidy, tym który najczęściej trafiał do siatki przeciwnika jest Wojciech Drużkowski, który czynił to siedmiokrotnie.

  – Do niedzielnego pojedynku, Kłos przystąpi w okrojonym składzie.  Pauzować za żółte kartki muszą podstawowi zawodnicy: kapitan Piotr Matura, oraz Rafał Stachelek. Poczynania swoich kolegów zza linii bocznej obserwował będzie Michał Mytnik, który po urazie nie jest zdolny do gry, a pod znakiem zapytania stoi występ Patryka Nowaka, skarżącego się na ból barku. Ich brak  stanowił będzie nie mały ból głowy przy ustalaniu wyjściowej jedenastki na niedzielne zawody. 

 W ostatnim meczu, kiedy spotkały się ze sobą Kłos i Temida  (15. 10. 2017 – runda jesienna), na boisku w Łysej Górze padł remis 1-1.

 

Pozostałe mecze 24 kolejki:

 

Victoria Porąbka Usz.  –  Iva Iwkowa (Sobota) godz. 16-00

Strażak Mokrzyska / Szczepanów  –  Korona Niedzieliska (Sobota) godz. 17-00

Start Biadoliny Szlach.  –  Pogórze Gwoździec  (Sobota) godz. 18-00

Uszew  –  Poręba Spytkowska  (Niedziela)  godz. 14-00

Arkadia Olszyny  –  Iskra Łęki  (Niedziela)  godz. 17-00

Tymon Tymowa  –  Jedność Paleśnica (Niedziela) godz. 17-00