W niedzielę dziesiąty mecz sezonu. Wyjazd do Czchowa

 

 

 

Trudna przeprawa Kłosa w Czchowie, zagramy z Tymonem

 

 

Tymon Tymowa  –  Kłos Łysa Góra

8.10.2017 (Niedziela) godz. 16-00

Mecz na boisku w Czchowie

 

  –  Rozgrywki brzeskiej klasy „A”  zbliżają się do zakończenia rundy jesiennej, w najbliższy weekend odbędzie się dziesiąta już seria spotkań na tym szczeblu rozgrywek, spośród trzynastu zaplanowanych.  Przed trudnym zadaniem staną w niedzielę zawodnicy Kłosa Łysa Góra, którzy zmierzą się z Tymonem Tymowa na boisku w Czchowie (bo właśnie tam swoje mecze Tymon rozgrywa w roli gospodarza).  Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, mając taki sam dorobek punktowy:  10 pkt. (w 9 meczach ligowych) na co złożyły się  trzy zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek.  Tymon plasuje się na 10 miejscu z bilansem bramkowym 16-28, a Kłos Łysa Góra sklasyfikowany jest o jedną pozycję niżej i legitymuje się bilansem: 12-29.  Opiekunem najbliższego przeciwnika Kłosa, jest Paweł Pachota, który łączy rolę trenera z występami na boisku i na dzień dzisiejszy jest najskuteczniejszym strzelcem Tymona, z 6 bramkami na koncie.  Należy nadmienić, że 35 -letni Paweł Pachota przez szereg lat występował w drużynie Okocimskiego Brzesko, którego jest też wychowankiem i zdecydowanie przez większość swojej kariery piłkarskiej  związany był właśnie z brzeskim OKS-em, gdzie występował w III lidze.  W późniejszym czasie Pachota miał epizody w Olimpii Pisarzowa, Olimpii Wojnicz, Limanovii Limanowa, by na szczeblu brzeskiej „A” klasy wstępować w Temidzie Złota, a później Victorii Porąbka Uszewska.

 W minionym sezonie, Tymon zajął na finiszu rozgrywek  9 miejsce, gromadząc 33 pkt.  Kłos sklasyfikowany był dwie pozycje niżej, mając w swoim dorobku 31 ligowych „oczek”.  Ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami kończył się następującymi wynikami:

Kłos Łysa Góra – Tymon Tymowa 3-1 (17.09.2016)  – runda jesienna

Tymon Tymowa – Kłos Łysa Góra 2-0 (30.04.2017)  – runda wiosenna

 

Pozostałe mecze 10 kolejki:

(7/8. 10. 2017)

 

Start Biadoliny Szlach. – Poręba Spytkowska (Sobota) godz. 15-00

Victoria Porąbka Usz. – Jedność Paleśnica (Sobota) godz. 16-00

Uszew – Iskra Łęki (Niedziela) godz. 14-00

Strażak Mokrzyska / Szczepanów – Pogórze Gwoździec (Niedziela) godz. 14-00

Temida Złota – Korona Niedzieliska (Niedziela) godz. 15-00

Arkadia Olszyny – Iva Iwkowa (Niedziela) godz. 16-00