W drugiej kolejce nowego sezonu, piłkarskie derby Gminy Dębno

 

 

 

 Piłkarskie derby Gminy Dębno:  Victoria – Kłos już w niedzielę

 

 

Victoria Porąbka Uszewska  –  Kłos Łysa Góra

22. 08. 2021  (Niedziela)  godz. 17-30

 

–  Terminarz  brzeskiej  Keeza „A” klasy  już w drugiej kolejce nowego cyklu rozgrywkowego serwuje nam  ciekawy pojedynek, którym bez wątpienia będzie niedzielne starcie Victorii Porąbka Uszewska z Kłosem Łysa Góra, mecz ten nosi oczywiście miano piłkarskich derbów gminy Dębno.  Nadchodzące spotkanie odbędzie się na boisku w Porąbce Uszewskiej, gospodarze mający w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników mających  w przeszłości występy w IV lidze, w inauguracyjnej kolejce zremisowali w  Grabnie z tamtejszym  Spółdzielcą 1-1. Gracze Victorii zmuszeni byli „gonić” wynik w tym pojedynku, po tym jak Spółdzielca objął prowadzenie w 10 min. gry.  Najbliższy przeciwnik Kłosa  rozegrał także trzy mecze w okręgowym Pucharze Polski, w którym los zsyłał im niełatwych przeciwników: w pierwszej rundzie  Victoria uporała się z reprezentantem klasy okręgowej, Olimpią Bucze wygrywając 1-0, w drugiej rundzie zawodnicy z Porąbki Uszewskiej pokonali na własnym terenie czołowy zespół „A” klasy, Tymona Tymowa 2-1 choć przegrywali 0-1, a w 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu PPN   Victorię wyeliminował Sokół Maszkienice (klasa okręgowa)  0-3,  który w pierwszej rundzie uporał się z Kłosem  (1-4). Miniony sezon Victoria zakończyła na 7 pozycji w ligowej tabeli gromadząc 42 pkt.

  –  Od porażki 2-1 w Paleśnicy, rozpoczęli nowy sezon zawodnicy Kłosa Łysa Góra, w zespole zadebiutowali pomocnicy: Patryk Barnaś, który zdobył  debiutancką bramkę, oraz Grzegorz Kuziel, których ostatnim klubem był Start Biadoliny Szlacheckie, jednak przed rozpoczęciem sezonu zdecydowali się na występy w Łysej Górze.   W minionym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie, w ramach 11 kolejki Kłos na własnym terenie pokonał  Victorię 2-1,  a w rundzie rewanżowej Victoria wzięła rewanż i pokonała Kłosa 3-2 na własnym terenie.

 

 

 

 Niedzielne spotkanie na pewno dostarczy boiskowych emocji kibicom, którzy zdecydują się wybrać na gminne derby, a te o godz. 17-30 na boisku Victorii.  

Zapraszamy!

 

Pozostałe pojedynki  2 kolejki Keeza „A” klasy (Brzesko):

(21 / 22. 08. 2021)

 

Grom Sufczyn – Olimpia Kąty  (Sobota, godz. 11-00)

Spółdzielca Grabno – Tymon Tymowa  (Sobota, godz. 17-00)

Pagen Gnojnik – Uszew  (Sobota, godz. 17-00)

Iva Iwkowa – Jedność Paleśnica  (Sobota, godz. 17-00)

Pogórze Gwoździec – Victoria Bielcza  (Nedziela, godz. 16-00)

Arkadia Olszyny – Temida Złota  (Niedziela, godz. 17-30)