W Czchowie z Tymonem Tymowa

   

 

Trudny wyjazdowy mecz Kłosa

 

 

 

Tymon Tymowa  –  Kłos Łysa Góra

30.04.2017 (Niedziela)  godz. 17-00

  Mecz na boisku w Czchowie

 

  – W dziewiętnastej serii gier o mistrzostwo brzeskiego szczebla „A” klasy, Kłos Łysa Góra uda się w niedzielę do Czchowa, gdzie stawi czoła Tymonowi Tymowa, który mecze w roli gospodarza rozgrywa na boisku w Czchowie.  Sezon 2013 / 2014 na pewno na długo pozostanie w pamięci osób związanych z Tymonem, wtedy to gracze podopieczni Pawła Pachoty, znanego z występów  m.in. w Okocimskim Brzesko, wywalczyli historyczny awans na wyższy szczebel i bieżący cykl rozgrywek jest trzecim sezonem w klasie „A” dla  graczy z Tymowej.   Najbliższy przeciwnik Kłosa zajmuje w chwili obecnej 6. lokatę w ligowej tabeli, mając w swym dorobku  26 pkt.  (8 zwycięstw, 2 remisy oraz 8 porażek), legitymują się przy tym bilansem bramkowym: 42 – 42, a najskuteczniejszymi zawodnikami Tymona są Bartłomiej Kuraś i Kamil Mendyk, którzy po 8 razy trafiali do siatki przeciwnika.  

 Zespół Kłosa na wiosnę zdobył 4 pkt. (po zwycięstwie 3-1 ze Startem Biadoliny Szlach. oraz remisie w Iwkowej z miejscową Ivą 2-2, pozostałe trzy pojedynki ligowe gracze z Łysej Góry przegrali)  – przy 20 pkt. zgromadzonych na jesień,  obecne 24 „oczka” na koncie Kłosa dają  8. pozycję w zestawieniu ligowym, ze stratą 2 pkt. do Tymona.   Trener Andrzej Hajnysz nie będzie miał do  dyspozycji Patryka Ogara, którego uraz mięśnia dwugłowego wyklucza z gry na kilka tygodni.  Dłuższa absencja czeka Grzegorza Widło, który zmaga się z kontuzją mięśnia przywodziciela.  Wobec braku tych kluczowych zawodników, poziom trudności zadania, w zbliżających się zawodach, wzrasta.  Obie drużyny spotkały się po raz ostatni w rundzie jesiennej (17.IX.2016)  Kłos pokonał na własnym boisku Tymona w stosunku 3-1  (klikając w wynik, przejdziesz do relacji).

 

Pozostałe mecze 19 kolejki:

 

Poręba Spytkowska – Sokół Maszkienice  3-3

Start Biadoliny Szlach. – Victoria Porąbka Usz.  2-1

Arkadia Olszyny – Korona Niedzieliska  (Niedziela) godz. 16-00

Pogórze Gwoździec – Temida Złota  (Niedziela) godz. 17-00

Iva Iwkowa – Uszew  (Niedziela) godz. 17-00

Błękitni Przyborów – Jedność Paleśnica   0-3 w.o.  – Błękitni wycofali się z rozgrywek