Kłos Łysa Góra  –  Jedność Paleśnica  2 – 3   (1-2)

Sędziował: J. Postawa (KS Brzesko)

Żółte kartki: M. Sacha, Chrapusta, Tyrkiel (Kłos) – Ligęza (Jedność).

KŁOS: Michalik – Gala (84. P. Kuboń), Chrapusta, Marmol, Nowak (88. Nosek) – Tyrkiel (78. Sowa), Świstak, M. Kutek, Knap – M. Sacha (63. K. Kuboń), Śliwa.

Jedność: Dawid Łękawski – Fijor, M. Mastalerz, Ligęza, S. Łękawski – Repeta, A. Mastalerz, Jurkiewicz (64. Daniel Łękawski), Baut (84. Tokarz) – Włudyka (86. Nidecki), Socha.

– Dzielność i dobra postawa zawodników Kłosa (szczególnie w drugiej połowie), nie wystarczyła by się wreszcie przełamać i odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, a okazje ku temu były.  Zła passa wciąż  trwa i z  1 pkt. Kłos zamyka ligową tabelę.

W 5 min. dwójkowa akcja Tyrkiel – Śliwa, zakończona  płaskim strzałem tego ostatniego, ale Dawid Łękawski był na posterunku. W 8 min. goście objęli prowadzenie, kiedy po nieudanej pułapce ofsajdowej Kłosa, piłkę nad bramkarzem posłał Socha.  W 12 min.  groźnie na bramkę Kłosa uderzył Baut, ale uporał się z tym strzałem Michalik, a dwie minuty później przyjezdni trafili w poprzeczkę.  W 28 min. A. Włudyka podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 0-2, po tym jak ograł defensora Kłosa i mocnym strzałem z prawej strony pola  karnego posłał futbolówkę do bramki. W 39 min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się M. Kutek, lecz futbolówka minęła obramowanie bramki Jedności.  Jeszcze przed przerwą miejscowi zdobyli bramkę kontaktową; z prawej strony pola karnego zacentrował Chrapusta, z trudnej pozycji ładnie strzelił Śliwa i zniwelował tym samym przewagę przeciwnika do jednej bramki.  Rezultatem 1-2 na korzyść Paleśnicy zakończyła się pierwsze część meczu.

– Po zmianie stron lepiej prezentowali się zawodnicy Kłosa, którzy stworzyli sobie co najmniej dwie  sytuacje stuprocentowe do zdobycia gola;  w 52 min. z chirurgiczną precyzją w pole karne, na długi słupek  zacentrował, rozgrywający dobre spotkanie Knap, a Śliwa z 5 m strzelił nieznacznie niecelnie, była to bardzo dobra okazja do wyrównania. W 59 min. groźnie uderzył Socha, ale Michalik był czujny i bez kłopotów schwytał piłkę po jego uderzeniu, a dwie minuty później po wrzutce M. Mastalerza w pole karne, główkował A. Mastalerz, lecz niecelnie.  W 65 min. po podaniu od Świstaka, na bramkę Jedności uderzył K. Kuboń, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.  W 67 min. Tyrkiel  z lewego skrzydła zgrał do M. Kutka, który z 20 m precyzyjnie przymierzył, po jego pięknym uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, nie dając szans obrony Dawidowi Łękawskiemu, po golu naprawdę ładnej urody było 2-2.   Remis nie utrzymał się jednak długo, bowiem  cztery minuty później, zawodnicy z Paleśnicy ponownie objęli prowadzenie;  Baut zacentrował z rzutu rożnego w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył A. Włudyka i celną  główką posłał piłkę do bramki.  Od tego momentu, zespół Jedności zagęścił obronę, murując dostępu do bramki, mimo tego gospodarze potrafili jej dwukrotnie poważnie zagrozić;  w 74 min. Świstak zagrał w pole karne do Knapa, a ten strzelił z ostrego kąta, tuż przy słupku, lecz w ostatniej chwili piłkę na róg nogą odbił Dawid Łękawski.  W 90 min.  spod linii autowej w pole karne dośrodkował Nosek, Śliwa  uderzył głową i o sporym szczęściu mogą mówić zawodnicy Jedności w tej sytuacji, którzy wybijali piłkę z linii bramkowej,  zwyciężając ostatecznie 2-3.