Kłos Łysa Góra  –  Victoria Porąbka Usz.  0-4 (0-1)

Żółte kartki: Chrapusta, Matura, Stachelek (Kłos) – P. Łazarz, Zdeb (Victoria).

Sędziował: M. Świętek (KS Żabno)

Kłos: Michalik – Kural (87. Malec), Chrapusta, Gala, Kumorek – Bodzioch (85. Bogacz), M. Kutek (76. Tyrkiel), Stypka (61. Książek), Matura, Stachelek – Śliwa.

Victoria: Rataj – Kubala, W. Zych, J. Pałucki, P. Pałucki – Kluska (75. G. Zych), P. Łazarz, Pałka,  D. Sacha (46. Wnętrzak)- D. Łazarz (86. Wróbel), Zdeb.

_

– Victoria udanie zrewanżowała się Kłosowi za ostatnią porażkę 1-5 którą poniosła na własnym terenie i  pokonała po jednostronnym widowisku gospodarzy w stosunku 0-4. Trzy bramki po stałych fragmentach zdobyli goście. Po dublecie zaliczyli P. Łazarz, który tuż przed przerwą otworzył wynik meczu, a strzelanie zakończył Zdeb, przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego w samo  „okienko”.

W 3 min. to gospodarze byli bliscy strzelenia gola, po tym jak z okolic prawego narożnika boiska piłkę wprost na nogę Śliwy zagrał Stachelek, ale napastnik Kłosa posłał ją obok słupka bramki strzeżonej przez Rataja.  Kilka minut później obrońcy Kłosa wybijali piłkę zmierzającą do bramki po próbie  Sachy.  W 27 min. futbolówkę przejął Bodzioch i uwolnił się spod opieki obrońcy, przemieścił się z nią na bok pola karnego, ale jego w tzw. „długi róg” okazało się niecelne i piłka opuściła plac gry. Dwie minuty później  groźnie na bramkę gospodarzy  strzelił Zdeb, lecz w tej sytuacji piłka nie zmierzała w światło bramki Kłosa.  Kilkanaście sekund później odpowiedzieli gospodarze:  Stypka zgrał futbolówkę Śliwie, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Victorii, a jego próbę ciałem odbił Rataj, po czym piłkę spod własnej bramki ekspediował Kubala, zażegnując tym samym zagrożenie.  W 30 min. na solową akcję zdecydował się Bodzioch, zakończył ją strzałem lecz piłka minęła poprzeczkę bramki Rataja.  Tuż przed przerwą,  przyjezdni zdobyli bramkę: w 39 min. Zdeb ze środkowej strefy boiska dokładnym podaniem w pole karne „uruchomił”  P. Łazarza, który uderzył w kierunku dalszego słupka, piłka obiła jeszcze bramkę i  wpadła do siatki.

O ile jeszcze w pierwszej części meczu derbowego, zawodnicy Kłosa starali się dotrzymać tempa Victorii, tak druga  odsłona przebiegała już wyraźnie pod dyktando gości, którzy zdominowali środek pola, co zaowocowało zdobyciem trzech goli:  w 52 min. Zdeb  uderzył w polu karnym i trafił w słupek, a w zupełnie niegroźnej sytuacji jeden z obrońców gospodarzy sfaulował P. Łazarza, za co arbiter podyktował „jedenastkę”, a tę na bramkę zamienił sam poszkodowany i Victoria prowadziła 0-2.   Niespełna kwadrans później przyjezdni cieszyli się ze zdobytej trzeciej bramki, po tym jak  z ok. 40 m w pole karne zacentrował P. Łazarz, a pozostawiony bez opieki w polu bramkowym Zdeb, dołożył tylko nogę i dopełnił formalności, podwyższając na 0-3.  W doliczonym czasie gry, po faulu, rzut wolny egzekwował Zdeb z odległości ok. 20 m.  jego bezpośrednie uderzenie wylądowało w „okienku” bramki  Kłosa i bez wątpienia było ozdobą tego meczu derbowego, które przypieczętowało zasłużoną wygraną graczy z Porąbki Uszewskiej.

Następny mecz: Victoria Bielcza – Kłos Łysa Góra 19. 10. 2019 (Sobota)  godz. 15-00