Victoria wzięła rewanż za porażkę z rundy jesiennej

 

 

Jesienią Kłos wygrał u siebie, wiosną Victoria lepsza w starciu derbowym na własnym boisku

 

Victoria Porąbka Uszewska   –  Kłos Łysa Góra  3-2  (2-2)

 

Bramki:

0-1 Knap ‚7 -k

1-1 Kluska ’17

2-1 Kluska ’36

2-2 Marmol ’44

3-2 P. Łazarz ’49

 

Widzów: ok. 60

 Żółte kartki: D. Łazarz, Kania (dwie), W. Zych, Pałka (Victoria P.) – Marmol, P. Nowak (Kłos).

Czerwona kartka: Kania (83 min.  Victoria P., w konsekwencji dwóch żółtych)

 

KŁOS: Michalik – Widło, Malec, Chrapusta, Nosek – Marmol, Świstak, S. Kural (60. K. Kuboń) (82. Nowak), Bogacz (64. Dębosz), Knap – Śliwa.

 

Victoria P.: Michałek – Kania, P. Pałucki, Styrna (65. F. Kural), Jan Pałucki (72. Wnętrzak) – P. Łazarz, Pabian, Pałka D. Łazarz, Jarosław Pałucki – Kluska (46. W. Zych).

 

– Po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu Kłos doznał porażki z Victorią, która nie tylko wzięła rewanż za porażkę z jesienie na boisku Kłosa (2-1), ale i przełamała złą passę trzech meczów bez strzelonej bramki  (wcześniej porażki: z Uszwią 6-0, z Pagenem Gnojnik 0-2 i z Koroną Niedzieliska 3-0).  Przyjezdni objęli prowadzenie w 7 min. po rzucie karnym, kiedy to Bogacz sfaulowany był przez Michałka w obrębie „szesnastki” a  „jedenastkę” na gola zamienił pewnym  i mocnym uderzeniem Knap.  Victoria zepchnęła do defensywy Kłosa i posiadała inicjatywę. W 17 min.  P. Łazarz ograł na prawej stronie defensora Kłosa po czym zagrał na długi słupek do Kluski, który z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.  Pięć minut później z dystansu mocno huknął D. Łazarz, a gości od utraty gola uratowała poprzeczka. Chwilę później dać znali osobie D. Łazarz i Kluska,  ten pierwszy zacentrował w pole karne, a główka Kluski minęła nieznacznie bramkę Kłosa. W 27 min. Pabian dopadł do odbitej piłki w polu karnym, uderzył na bramkę, ale Chrapusta  swoją interwencją zdołał wybić ją na rzut rożny.  Po 35 min. gry gospodarze objęli prowadzenie;  z Styrna z prawej strony boiska zagrywał w środek pola karnego, niefortunna interwencja defensora Kłosa spowodowała, że piłka spadła pod nogami Kluski, który sytuacji nie zmarnował i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.  Jeszcze przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą odsłonę, Kłos  doprowadził do wyrównania;  w  44 min. z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrał Knap,  Malec głową strącił ją do nadbiegającego w pole karne Marmola, a ten ulokował ją między słupkami bramki drużyny z Porąbki Uszewskiej i przy remisie 2-2 obie drużyny schodziły na przerwę.

    W 49 min. goście stracili piłkę w środkowym sektorze boiska, na własnej połowie, co skrzętnie wykorzystała Victoria, spiesząc z błyskawiczną kontrą, piłkę na prawy bok pola karnego dostał doświadczony P. Łazarz i pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.  W 56 min. w polu karnym padł Marmol, lecz gwizdek arbitra milczał, a trzy minuty później  z prawego skrzydła  na długi słupek wrzucał Knap, główka Śliwy trafiła jednak w boczną siatkę.  W 63 min. pojedynku Michalik uratował Kłosa od utraty gola w beznadziejnej wręcz sytuacji po strzale Pałki.  Minutę później dobrą okazję do wyrównania miał zespół Kłosa, na prawej flance z obrońcami uporał się Marmol, posłał piłkę wzdłuż bramki do Knapa, który sprytnym strzałem usiłował zaskoczyć Michałka, ale ten schwytał futbolówkę. Przyjezdni nieco podkręcili tempo gry;  w 66 min. uderzenie Śliwy z 18 m zablokował Piotr Pałucki, a w 69 min. po uderzeniu Knapa sprzed pola karnego, piłkę na róg sparował Michałek.  W 90 min. Marmol zagrał w pole karne do Chrapusty, ten uderzył w dolny narożnik bramki, ale golkiper Victorii odbił piłkę nogą i rezultat spotkania już nie zmienił się.

 

Kolejny mecz: Kłos Łysa Góra – Victoria Bielcza  2. 06. 2021 (Środa) godz. 18-00

 

Pozostałe mecze  26 kolejki:

Uszew – Spółdzielca Grabno  6-2

Victoria Bielcza – Korona Niedzieliska 1-5

Iva Iwkowa – Jadowniczanka II Jadowniki  6-2

Start Biadoliny Szlacheckie – Sokół II / Iskra Łęki (Niedziela) godz. 17-00

Grom Sufczyn – Jedność Paleśnica  (Niedziela) godz. 17-00

Tymon Tymowa – Pagen Gnojnik  (Niedziela) godz. 18-00

Pauza: Pogórze Gwoździec