V turniej „Dzikich drużyn” o Puchar Prezesa LKS KŁOS za nami.

 

 

V turniej „Dzikich drużyn”  przeszedł do historii

    

V Turniej „Dzikich drużyn” o Puchar Prezesa  LKS  „KŁOS” Łysa Góra

– W minioną niedzielę (29.07.br) odbył się już V Turniej „Dzikich drużyn” o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra, w ramach projektu „Pociąg do rekreacji”, dotowany przez Starostwo  w Brzesku, połączony z piknikiem rodzinnym.   Według regulaminu, udział w zawodach piłkarskich mogli wziąć chłopcy urodzeni w roku 1997 i młodsi. Zgłoszone drużyny potraktowały turniej bardzo poważnie, do ostatniej serii spotkań nie było wiadomo który zespół zwycięży. Młodzi piłkarze zapewnili zgromadzonym widzom, wśród których byli także ich rodzice,  nie mało emocji, padło wiele bramek, a i niejednokrotnie bramkarze popisywali się swoimi interwencjami.   Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”,  2×7 min.  Dopiero w ostatniej serii spotkań okazało się, że zwycięzcą V turnieju „Dzikich drużyn” będzie zespół  „Haba Baba”, który pokonał w decydującym starciu „Orła Dębno” 2-0.   Organizatorzy przewidzieli pamiątkowe puchary dla  drużyn, które stanęły na podium. Wręczył je sam Prezes klubu Kłos Łysa Góra, Wacław Batko. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki. Dodatkowo, nagrody (w postaci sprzętu piłkarskiego) otrzymali: najlepszy strzelec turnieju: Damian Bodzioch (Haba Baba) 15 trafień,  najlepszy zawodnik: Konrad Kuchnik (Bizony z Arizony), oraz najlepszy bramkarz, którym okazał się Arkadiusz Michałek (Orzeł Dębno).

Końcowa klasyfikacja:

1. Haba Baba  15 pkt.
2. Orzeł Dębno  10 pkt.
3. Sokół Maszkienice  9 pkt.
4. Bizony z Arizony  7 pkt.
5. Start Biadoliny Szlacheckie  3 pkt.
6. Wisła Gorillakov    0 pkt.

Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Mateusz Kutek, Piotr Sakłak, Piotr Niemiec, Michał Mytnik, Kacper Książek, Damian Bodzioch.

– Między meczami, młodych piłkarzy odbywały się konkurencje dla dzieci, kobiet oraz dla mężczyzn.  Najmłodszym przyszło rywalizować w wyścigu w workach, najlepiej z wyznaczoną trasą uporał się Krzysztof Kural z Łysej Góry, zaś  wśród kobiet w slalomie zręcznościowym, poza konkurencją była Barbara Śliwa, także z Łysej Góry.   Najsilniejszym i najodważniejszym, przyszło rywalizować w podnoszeniu ciężarka, ważącego 17 kg.  Zwyciężył Rafał Kita z Maszkienic, którego wynik to blisko  50 powtórzeń.  Finalną częścią rodzinnego pikniku był mecz towarzyski Kłosa Łysa Góra z Iskrą Szczepanów, który zakończył się remisem 1-1.  Nieco wcześniej, zgromadzeni widzowie mogli emocjonować się pojedynkiem „Mężatki”  –  „Panny” w siatkówce.  Całości towarzyszyła przyjazna atmosfera, wśród widzów byli także rodzice młodych piłkarzy i w kilku przypadkach brali także udział w konkurencjach sprawnościowych. Organizatorzy zapewnili dobrze zaopatrzony bufet, oraz oprawę muzyczną.

Do zobaczenia za rok ! 

 LKS KŁOS Łysa Góra składa podziękowania dla  jednostki  OSP w Łysej Górze za udostępnienie na czas pikniku rodzinnego połączonego z zawodami piłki nożnej, kompletu ławek i stolików.

Zarząd klubu kieruje także słowa podziękowania do Pana Roberta Kurala ze Sufczyna,  firma TRANS-ED za udostępnienie Roll-baru w dniu pikniku.