Udany „come back” Kłosa w Paleśnicy

 

 

 

 

 

Mimo, że Kłos przegrywał już 2-0, zdołał ostatecznie zwyciężyć 2-3 z Jednością 

 

 

Jedność Paleśnica  –  Kłos Łysa Góra  2-3  (2-1)

 

 

Bramki:

1-0 Fijor ’11

2-0 Pabian ’22

2-1 Kuboń ’28

2-2 Ogar ’49

2-3 Ogar ’90

 

Widzów: 60

Żółte kartki: Pabian (Jedność) – Stachelek (Kłos)

 

KŁOS: Rzepa – Matura, Widło, Stachelek, Marmol – Nowak (65. Książek), M. Kutek (84. M. Sacha), Kuboń, Mytnik – Śliwa, Ogar.

 

Jedność: Łękawski – A. Mastalerz, Łukasik (82. M. Mastalerz), Fijor, Piechnik – Sarota (87. Gierałt), Baut, Pazdalski, A. Włudyka – Pabian (70. Czuba), Jurkiewicz.

 

  – Można śmiało rzec, że piłkarze Kłosa wrócili z dalekiej podróży…  

Drużyna, którą od początku sezonu steruje duet Mariusz Sacha i Piotr Matura, przegrywała po 22 min. już 2-0 z gospodarzami w Paleśnicy, a bramki zdobywali po indywidualnych błędach gości: Fijor i Pabian. Wobec dwubramkowej zaliczki gospodarzy w stosunkowo krótkim czasie, mogło się wydawać, że jest już po meczu.  Gra do końca, opłaciła się Kłosowi:   jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony tego meczu, z okolic narożnika boiska, bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kuboń, który zaskoczył bramkarza i posłał piłkę za kołnierz Łękawskiego, zdobywając tym samym kontaktowego gola. 

 Po zmianie stron z animuszem ruszyli zawodnicy z Łysej Góry, którzy potrzebowali zaledwie czterech minut aby doprowadzić do wyrównania. W środkowej strefie boiska piłkę wyłuskał  Kuboń i to on skierował ją w kierunku pola karnego, Śliwa zmylił  zupełnie defensorów Paleśnicy, przepuszczając piłkę Ogarowi, który mierzonym strzałem w „okienko” bramki Łękawskiego, doprowadził do wyrównania.  W końcowych fragmentach meczu, w obrębie pola karnego Mytnik (po tym jak zagrał piłkę), został trafiony przez przeciwnika w nogę,  gwizdek sędziego jednak nie zabrzmiał, pomimo tego że z takim zamiarem się nosił…

 W ostatniej minucie spotkania, decydującą akcję o tym, że Kłos wywiezie komplet punktów z trudnego terenu jakim jest boisko Jedności, rozpoczął Matura, który indywidualną akcją spod własnego pola karnego przedostał się na połowę przeciwnika i w newralgicznym momencie skierował piłkę do Książka, który wraz ze Śliwą  „rozklepali” defensywę gospodarzy, piłka wreszcie trafiła do Ogara, który pewnym strzałem tuż przy słupku zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

 

 Najbliższy mecz:  Kłos Łysa Góra  –  Iva Iwkowa  28.04. 2018 (Sobota) godz. 17-30

 

Pozostałe mecze 18 kolejki:

 

Uszew – Temida Złota 2-0

Victoria Porąbka Usz. – Start Biadoliny Szlach.  2-3

Tymon Tymowa – Strażak Mokrzyska / Szczepanów  0-1

Arkadia Olszyny – Poręba Spytkowska 4-0

Iskra Łęki – Pogórze Gwoździec 7-2

Iva Iwkowa – Korona Niedzieliska 1-4