Tuzin bramek w meczu Kłosa z Andaluzją!

 

Tuzin bramek w meczu Kłosa z Andaluzją!

 

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Andaluzja Rudy Rysie  11-1  (2-0)

 

Bramki:

 

1-0 Szafrański ‚4

2-0 Szafrański ’39

3-0 Stolarz ’49

4-0 Szafrański ’56

5-0 Stolarz ’61

6-0 Szafrański ’63

7-0 M. Tyrkiel ’64

8-0 M. Tyrkiel ’73

9-0 W. Batko ’77 -k.

10-0 Szafrański ’78

11-0 Szafrański ’86

11-1 B. Gemza ’90

 

Widzów: 110

Sędziował:  M. Imioło (Brzesko)

Żółte kartki: M. Tyrkiel, Szafrański (Kłos) – Kądziołka, Wolsza (Andaluzja)

 

KŁOS: W. Batko – Szot, Siudut, Urbaszewski, A. Tyrkiel (46. Bąba) – Marmol, Gaweł, M. Tyrkiel, Bibro (62. Banaś) – Stolarz (74. Morys), Szafrański.

 

Andaluzja: K. Gemza – Borowiec, Kania, Wujkowski, Strąg – Kądziołka, B. Gemza, Kijak, Łabuda – Góra, Wolsza.

 


– Aż  dwanaście bramek zobaczyli, zgromadzeni widzowie  w meczu 30. (0statniej) kolejki, choć pierwsza połowa wcale nie zapowiadała tak dotkliwej porażki Andaluzji.   – Mecz rozpoczął się z blisko 20 -minutowym opóźnieniem, gdyż ekipa gości miała problemy z skompletowaniem składu i odbycie się meczu stało pod znakiem zapytania. Ostatecznie drużyna z Rudego Rysia wstawiła się w jedenastoosobowym składzie na te zawody.

–  Jako pierwsi okazję strzelecką mieli przyjezdni,  kiedy to w 2 min.  sprzed pola karnego na bramkę Kłosa uderzał  Góra, ale W. Batko odbił uderzoną piłkę przez gracza Andaluzji w bok i ta wyszła na róg.  Wynik meczu został otwarty w 4 min. gdy dokładnym podaniem M. Tyrkiel, obsłużył Szafrańskiego, a ten po wyprzedzeniu obrońców gości, strzelił w „długi róg” bramki i było 1-0.  Przymiarka z  dystansu, Wolszy, nieznacznie niecelna (16 min.).  W 39 min. pojedynku, akcję gospodarzy zapoczątkował na środku boiska Gaweł, który podał do M. Tyrkiela, a ten zaś swoim „firmowym” podaniem otworzył drogę do bramki Szafrańskiemu, który będąc w sytuacji sam na sam z  K. Gemzą  bez kłopotów trafił z 8 m. do siatki i było 2-0 na korzyść Kłosa.  Tuż  przed gwizdkiem arbitra, kończącym pierwszą  odsłonę meczu,  rzut wolny za faul na Gawle, egzekwował Szafrański z wysokości ok. 18 m. po jego strzale piłka trafiła w słupek i opuściła boisko.

 

– Drugą połowę drużyna Kłosa rozpoczęła  z dużym impetem, czego efektem było aż 9 bramek strzelonych przez tą drużynę. W 49 min. boczny obrońca Kłosa, Marmol włączył się w akcję ofensywną zespołu i będąc przy linii bocznej  pola karnego, dokładnie zacentrował na  5 m. gdzie  tylko głowę dołożył Stolarz i było 3-0.   W 56 min.  piłkę z głębi pola od M. Tyrkiela otrzymał Szafrański. Po tym jak napastnik Kłosa, opanował futbolówkę przemieścił się z nią w pole karne Andaluzji, ograł  golkipera gości i trafił do bramki. Ten gol pozwolił  Bogusiowi cieszyć się, nie tylko z hat-tricka w tym meczu, ale było to 50 (!) trafienie w kończącym się sezonie!  Gdy minęło 60 min. gry,  M. Tyrkiel wymienił kilka podań ze Stolarzem, co po raz kolejny pozwoliło „rozwiązać” blok defensywny przyjezdnych i  wreszcie Stolarz  zmieścił piłkę  między dwoma słupkami K. Gemzy, a wynik brzmiał   już  5-0.   – Kłos coraz łatwiej przedostawał się w pole karne drużyny Andaluzji i nie inaczej było w 63 min. kiedy to M. Tyrkiel podał na 5 m. do Szafrańskiego, a ten po raz czwarty tego dnia trafił do siatki.  Kibice jeszcze nie zdążyli nacieszyć się  trafieniem na 6-0, a  minutę po tym padł kolejny gol dla Kłosa: M. Tyrkiel egzekwował rzut wolny z 18 m.  Jego mierzony strzał, wylądował w bramce K. Gemzy, tuż przy słupku i bramkarz Andaluzji zmuszony był  sięgać po futbolówkę po raz siódmy tego dnia.  Po trójkowej akcji z  73 min. ;  Szafrański – Stolarz – M. Tyrkiel, ten ostatni trafił do siatki, tuż przy słupku obok interweniującego K. Gemzy, 8-0.   Gdy do końca spotkania pozostał niespełna kwadrans; w obrębie „szesnastki” z piłką  nieprzepisowo powstrzymywany był Szafrański, za co arbiter bez zawahania wskazał na rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się…   bramkarz Kłosa, Wacław Batko i w 77 min. po tym stałym fragmencie było już 9-0.  Minutę później, gospodarzy raz kolejny „rozklepali”  blok defensywny Andaluzji, kolejny raz M. Tyrkiel asystował przy bramce Szafrańskiego i  w 78 min. było  już  10-0!     – w 86 min.  w pole karne przyjezdnych”zawędrował” Siudut, który dokładnym podaniem, w tempo „uruchomił” w polu karnym Szafrańskiego, a ten bez większych kłopotów trafił po raz szósty tego dnia do bramki rywala.  Andaluzja pokusiła się o honorowe trafienie: w 90 min gry,  B. Gemza oddał niesygnalizowany strzał  z ok. 25  m. zupełnie zaskakując bramkarza Kłosa, piłka wpadła pod poprzeczkę. Wynik zawodów 11-1.

Należy nadmienić, że w końcówce spotkania, przy jednej z interwencji W. Batko nabawił się urazu kciuka i do końca trwania meczu golkiper Kłosa, bronił z kontuzją.

 

Meczowe fakty:

– bramka Bogumiła Szafrańskiego na 4-0 w 56 min. to hat-trick napastnika Kłosa w tym meczu, tym samym 50 (!)  trafienie w sezonie! Później zawodnik ten dołożył jeszcze trzy gole.

 

– w dzisiejszym meczu przy bramkach kolegów, Mateusz Tyrkiel asystował aż 6 -krotnie, a dodatkowo trafił dwa razy do bramki rywala.

-bramka na 7-0 w 64 min. którą strzelił Mateusz Tyrkiel, była  100 dla Kłosa w tym sezonie.

– gdy arbiter podyktował rzut karny w 77 min. po faulu na Bogumile Szafrańskim, skutecznym egzekutorem „jedenastki” był..  bramkarz Kłosa, Wacław Batko.