Trzecia siła ligi sprawdzi formę Kłosa

 

 

 

 

W niedzielę, Kłos uda się do Tymowej

 

 

Tymon Tymowa  –  Kłos Łysa Góra

6. 06. 2021 (Niedziela)   godz. 18-00

 

– W weekend  zespoły Keeza klasy „A” rozegrają  28 serię spotkań,  w niedzielne popołudnie zawodnicy Kłosa udadzą się do Tymowej, gdzie będzie czekał na nich  wymagający zespół  Tymona, który zajmuje wysokie trzecie miejsce w ligowym zestawieniu.  Podopieczni grającego trenera Bogusława Orła  mają w swym dorobku  46 punktów na co złożyło się  14 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek.  Bilans bramkowy Tymona: 78-31.  W minioną środę gracze z gminy Czchów przegrali na wyjeździe z liderującą Koroną Niedzieliska 1-0.  Warto zauważyć, że Tymon jest trzecim najbardziej bramkostrzelnym zespołem w lidze, po Koronie Niedzieliska i Jedności Paleśnica,  oraz drugim w lidze, który stracił najmniej bramek.

  Kłos wygrał w środę swoje ligowe spotkanie z Victorią Bielcza 4-0, a to niezwykle ważne punkty dla podopiecznych trenera Piotra Matury, w kontekście utrzymania się w lidze, choć do rozegrania jeszcze pięć ligowych kolejek i do przetasowań  w tabeli na pewno dojdzie, bowiem w dolnej strefie panuje ścisk.  Po 24 meczach  rozegranych  przez Kłosa, dorobek drużyny to  30 „oczek”  i obecnie 9 lokata w tabeli  (9 zwycięstw, 3 remisy i 12 porażek), bilans bramkowy ekipy z Łysej Góry: 50 – 48.   Niedzielny pojedynek będzie trudnym wyzwaniem dla zawodników  Kłosa, gdyż Tymon na pewno zawiesi poprzeczkę wysoko.

 

Początek niedzielnego spotkania o godz. 18-00 na stadionie w Tymowej.

Zapraszamy!

 

Tabela ligowa:

Lp. Drużyna Pkt Bramki
1 Korona Niedzieliska  68 95-21
2 Jedność Paleśnica 52 84-32
3 Tymon Tymowa 46 78-31
4 Spółdzielca Grabno 39 46-42
5 Victoria Porąbka Usz. 38 50-42
6 Uszew 37 70-56
7 Iva Iwkowa 33 59-45
8 Pagen Gnojnik 30 34-35
9 Kłos Łysa Góra 30 50-48
10 Victoria Bielcza 27 50-57
11 Pogórze Gwoździec 23 49-73
12 Jadownicznaka II 19 34-86
13 Sokół II / Iskra Łęki 18 38-76
14 Grom Sufczyn 15 26-64
15 Start Biadoliny Szlach. 14 19-74

 

Pozostałe mecze 28 kolejki:

(5/6. 05. 2021)

 

Uszew – Sokół II / Iskra Łęki  5-0

Grom Sufczyn – Iva Iwkowa  0-4

Victoria Bielcza – Jedność Paleśnica 1-3

Spółdzielca Grabno – Pogórze Gwoździec 2-1

Victoria Porąbka Usz. – Jadownicznka II Jadowniki 5-1

Start Biadolony Szlacheckie – Pagen Gnojnik  (Niedziela)  godz. 18-00

Pauza: Korona Niedzieliska