Trzeci mecz nowego sezonu, trudny sprawdzian Kłosa

 

 

 
Korona Niedzieliska przeciwnikiem Kłosa w trzeciej kolejce

 

 

 

Korona Niedzieliska  –  Kłos Łysa Góra

20.08.2017 (Niedziela) godz. 17-00

Wyjazd zawodników na niedzielny mecz o godz. 15-30

 

  

  – Przed nami trzecia kolejka rozgrywek o mistrzostwo w brzeskiej klasie „A”.   W jedynym sobotnim pojednku Start Biadoliny Szlacheckie podejmie na własnym obiekcie beniaminka tegorocznych rozgrywek, Iskrę Łęki, która po dwóch kolejkach, z kompletem punktów zajmuje drugą pozycję w ligowej tabeli, za Arkadią Olszyny, która lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Iskrę. Spotkanie Poręby Spytkowskiej z Ivą Iwkową zostało przełożone na listopad.  Pozostałe pięć gier ligowych odbędzie się w niedzielę, poniżej zestawienie spotkań trzeciej serii gier.  

  Mocno osłabiony zespół Kłosa, uda się w niedzielę do Niedzielisk by zmierzyć się z miejscową Koroną.  Wobec absencji: Piotra Matury, Marcina Marmola, Łukasza Koźmy, Patryka Ogara,  poziom trudności zadania do wykonania przybiera poziom „hard”.  Do nich dołączyć mogą kolejni zawodnicy, w związku z powyższym, w niedzielnym pojedynku wyjściową jedenastkę uzupełnią wychowankowie z drużyny juniorów.  Miniony sezon był udanym dla Korony, bowiem na jego finiszu, zespół prowadzony wówczas przez doświadczonego Rafała Polichta, zajął wysoką, czwartą lokatę w tabeli.   Sięgając pamięcią wstecz, należy zaznaczyć, że Korona Niedzieliska  w sezonie 2013 / 2014 zajęła  drugie miejsce w klasie „A”, które było premiowane awansem do klasy okręgowej.  Przygoda Korony z „okręgówką” nie trwała jednak długo, bowiem po jednym sezonie spędzonym na tym szczeblu rozgrywek, zdobycie 18 pkt. nie pozwoliło uniknąć degradacji do klasy „A”, w której występuje po dzień dzisiejszy.   Inauguracja nowego sezonu, nie wypadła po myśli zawodników z Niedzielisk, w pierwszej kolejce Korona uległa na wyjeździe w Gwoźdźcu 4-2, zaś spotkanie drugiej kolejki  Uszew – Korona Niedzieliska, zostało przełożone na 4.11.2017 (godz. 14-00). 

 Początek nowego sezonu był wręcz wymarzony dla ekipy Kłosa Łysa Góra, którym po odejściu trenera Andrzeja Hajnysza, dyrygują wspólnie Piotr Matura i Mariusz Sacha  – Kłos nieoczekiwanie zwyciężył 1-2 w Porębie Spytkowskiej, zaś we wtorek doznał porażki na własnym obiekcie z Pogórzem Gwoździec 2-3 po nie najlepszym meczu.  Niedzielna potyczka z Koroną będzie bardzo ciężką przeprawą dla zawodników z Łysej Góry.

 

Pozostałe mecze 3 kolejki:

 

Start Biadoliny Szlach. – Iskra Łęki (Sobota) godz. 17-30

Strażak Mokrzyska – Szczepanów – Arkadia Olszyny (Niedziela) godz. 16-00

Temida Złota – Victoria Porąbka Usz.  (Niedziela) godz. 17-00

Tymon Tymowa – Uszew  (Niedziela) godz. 17-00

Pogórze Gwoździec – Jedność Paleśnica  (Niedziela) godz. 17-00

Poręba Spytkowska – Iva Iwkowa  – przełożony na 5.11.2017