Trudny pojedynek czeka Kłosa w 4 kolejce. Przeciwnikiem LKS Gnojnik

 

 

 

Wymagający przeciwnik przyjedzie na stadion Kłosa w sobotę

 

 

Kłos Łysa Góra  –  LKS  Gnojnik

22.08. 2020  (Sobota)  godz. 17-00

 

 – W zbliżający się weekend, rozegrana zostanie 4 kolejka na szczeblu klasy „A”  (Brzesko),  ekipa Kłosa Łysa Góra, która nie zdołała jeszcze wygrać w tym sezonie, żadnego spośród trzech rozegranych meczów ligowych, w sobotę podejmie drużynę LKS-u Gnojnik, który po ośmiu latach nieprzerwanej gry w klasie okręgowej,  w bieżącym sezonie znalazł  się wśród grona zespołów „A” klasowych. Jednak nie jest to wywołane degradacją drużyny z Gnojnika, bowiem nie zajęła ona ostatniego miejsca, a przecież wobec przerwanych rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa, podjęto decyzję przez wojewódzkie ZPN, że nikt nie spada z poszczególnych klas rozgrywkowych    –  brak porozumienia na linii  LKS Gnojnik  – Gmina Gnojnik, która dotuje sport, był główną przyczyną tego, że działacze  LKS-u Gnojnik wystąpili do  Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku z prośbą o dokooptowanie ich drużyny do klasy „A”, na co PPN Brzesko  przystał.

 W 2012 roku,  drużyna z Gnojnika zajęła pierwsze miejsce w brzeskiej „A” klasie, co dało bezpośredni awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Wcześniej, Pagen występował już w okręgówce od 2005 do 2010 roku,  by tylko na jeden sezon spaść do A klasy i po roku awansować ponownie szczebel wyżej i grać tam przez kolejne osiem sezonów.  Ostatni pojedynek ligowy pomiędzy  LKS-em Gnojnik, a Kłosem Łysa Góra miał miejsce 21.04. 2012 roku  (sezon 2011/2012), wówczas na boisku w Gnojniku gospodarze rozbili Kłosa 7-0. Później, obie drużyny spotkały się w roku 2016, kiedy to Pagen wyeliminował Kłosa z rozgrywek o Puchar Polski, zwyciężając gładko 6-0.  Sobotni przeciwnik Kłosa rozegrał już cztery mecze w bieżących rozgrywkach, bowiem awansem rozegrano mecz 15 kolejki:  Gnojnik – Iskra Łęki / Sokół  II  (0-1).  W pozostałych pojedynkach, zawodnicy z Gnojnika zremisowali 4-4 z Pogórzem Gwoździec, przegrali 3-1 z Uszwią, a w minionej kolejce podzielili się punktami z jednym z faworytów do awansu, Koroną Niedzieliska 2-2, co daje Gnojnikowi 2 pkt. w ligowej tabeli, a bilans bramkowy zespołu wynosi 7:10.

  – Ekipa Kłosa Łysa Góra, nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa w bieżących rozgrywkach, pomimo niezłej gry momentami i optycznej przewagi w pojedynkach ze Spółdzielcą Grabno (porażka 1-2), Iskrą Łęki / Sokołem II  (remis 3-3), oraz z Pogórzem Gwoździec (porażka 3-2), Kłos ma w swoim dorobki tylko 1  pkt i zajmuje przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.  Jutro czeka Kłosa trudny pojedynek z wymagającym przeciwnikiem, bo na pewno takim będzie LKS Gnojnik. 

 

Początek spotkania wyznaczono na godz. 17-00.  

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze 4 kolejki:

(22/23. 08. 2020)

 

Grom Sufczyn – Start Biadoliny Szlach.  (Sobota) godz. 11-00

Uszew – Korona Niedzieliska (Sobota) godz. 16-00

Iva Iwkowa – Spółdzielca Grabno  (Sobota) godz. 17-00

Victoria Bielcza – Tymon Tymowa (Sobota) godz. 17-00

Jadowniczanka II Jadowniki – Iskra Łęki / Sokół II  (Niedziela)  godz. 13-00

Jedność Paleśnica – Pogórze Gwoździec  (Niedziela) godz. 14-00

Pauzuje:  Victoria Porąbka Usz.