Porażka z Pogórzem Gwoździec, tylko i wyłącznie na własne życzenie

Pogórze Gwoździec – Kłos Łysa Góra 3-2  (2-1)

Żółte kartki: Franczyk, K. Dudowicz, Dudek, Konrad Sady (Pogórze) – Kural (Kłos)

Sędziował:  Ł. Kokoszka (KS Bochnia)  – tragicznie

KŁOS: Sz. Rzepa – Kural, M. Kutek, Malec (55. Nowak) – Bodzioch (71. Książek) (78. Mytnik), Gala, Knap (64. M. Sacha), Tyrkiel (55. K. Kuboń), Świstak, Ogar – Stypka.

Pogórze: Mazgaj – P. Rzepa, K. Dudowicz, Konrad Sady, M. Macheta – Dudek, K. Macheta, Krzysztof Sady, D. Macheta (56. Fijor) – Jakub Tokarczyk (77. Czarnocki), Franczyk (80. B. Dudowicz).

– Doskonałą receptę na to jak nie wygrywać meczów ligowych mają zawodnicy Kłosa, którzy po tym jak  posiadali optyczną przewagę, nie potrafili kolejny raz rozstrzygnąć pojedynku na swoją korzyść, bo tak było w pierwszej kolejce w Grabnie, w drugiej na własnym terenie w meczu z Iskrą Łęki / Sokół II  i… nie inaczej dzisiaj było na boisku w Gwoźdźcu…   Pomińmy to, że zespół Kłosa dał trzy prezenty dla Pogórza, z czego gospodarze skrzętnie skorzystali, ale dogodnymi sytuacjami które stworzyli sobie zawodnicy z Łysej Góry, można byłoby obdzielić trzy mecze!  Inną sprawą jest, że arbiter biegający po boisku, nie użył gwizdka, kiedy to zawodnicy gospodarzy dwukrotnie zagrywali piłkę ręką w polu karnym. Gwizdek arbitra milczał także gdy w szesnastce, na ziemię powalony został Książek…

– Udany początek dla gospodarzy, bowiem już w 5 min. objęli prowadzenie za sprawą Jakuba Tokarczyka, który w dogodnej sytuacji posłał piłkę pod poprzeczkę technicznym uderzeniem, ale nie bez winy w tej sytuacji była defensywa Kłosa…  W 12 min. ładnie z woleja na bramkę Mazgaja uderzył Stypka, lecz futbolówka minęła bramkę. Bramce Pogórza, poważnie zagroził Świstak, po którego uderzeniu futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, lecz nad bramkę przeniósł  ją bramkarz miejscowych. W 21 min. Knap zagrał w pole karne do Ogara, ale jego przymiarkę zablokowali defensorzy miejscowych i piłka wyszła na róg, po którym  ponownie Knap zagrał  dokładnie w pole karne, Ogar musnął piłkę głową i ta minęła nieznacznie słupek.  Kilka chwil później Ogar wypatrzył Stypkę, do niego też skierował podanie,  ten wymanewrował obrońce Pogórza, uderzył mocno, ale piłka dosłownie o centymetry minęła poprzeczkę. W 25 min. obrońca Pogórza wybijał piłkę spod własnej bramki,  piłkę przejął na lewym skrzydle D. Macheta, podprowadził kilkanaście metrów i po jego strzale, futbolówka wtoczyła się do bramki. Przed przerwą, przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową, w 39 min. Knap obsłużył dokładnym podaniem Stypkę, ten zaś wygrał pojedynek z obrońcom gospodarzy i strzałem z ostrego kąta, zmusił do kapitulacji Mazgaja, doprowadzając do rezultatu 2-1.

Po zmianie stron przewaga Kłosa w grze była jeszcze bardziej wyraźna, w 62 min. z odległości ok. 20 m mocno strzelił Knap, lecz piłkę zablokowali obrońcy, a dwie minuty później po uderzeniu Stypki z okolic narożnika pola karnego, także futbolówkę zablokowali defensorzy z Gwoźdźca. W 65 min. w opałach znalazł się  golkiper Pogórza, kiedy to lewą flanką przedarł się Stypka, po którego uderzeniu w dolny róg, nogami interweniował Mazgaj, chroniąc swój zespół od utraty bramki.  Wreszcie w 70 min.  Gala przechwycił piłkę na własnej połowie,  zagrał ładnie nad głowami obrońców, a Stypka w ładnym stylu  posłał piłkę lobem do bramki, nad wychodzącym golkiperem, doprowadzając do remisu.  Minutę później,  doskonałą sytuację na objęcie prowadzenia mieli gracze Kłosa,  Bodzioch zagrał z narożnika boiska wzdłuż bramki, a po uderzeniu Ogara z bliska, piłkę z trudem odbił Mazgaj, któremu Pogórze w tej sytuacji bez wątpienia zapewnia bardzo dużo…   W 88 min. kolejny błąd przy  wyprowadzaniu piłki przytrafił się Kłosowi, a i tym razem z tego skorzystał przeciwnik i K. Macheta bez  większych problemów skierował piłkę między dwa słupki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Następny mecz: Kłos Łysa Góra – Pagen Gnojnik  22.08. 2020 (Sobota)  godz. 17-00