Szczęśliwe zwycięstwo Kłosa w pojedynku wyjazdowym ze Spółdzielcą

 

      Na zdjęciu strzelec jedynej bramki  w tym meczu,  Mateusz Bibro.

Spółdzielca Grabno  –  Kłos Łysa Góra  0-1  (0-1)

 

Brakma:

0-1  Bibro ’20

 

Sędziował:  Kajmowicz (Tarnów)

Widzów: 120

Żółte kartki:  Hajdo (Spółdzielca) – Urbaszewski, Nowak, Kural (Kłos)

 

KŁOS: Hebda – Matura, Nosek, Urbaszewski, Marmol – Nowak (57. Mirek), Kural (74. Jurek), Widło, Banaś (46. K. Kuboń) – Bibro, Bogacz (63. K. Sacha).

 

Spółdzielca: Handzlik – K. Morys, Hajdo, Chamioło, Mikoda – Mucha, Krupa (46. Jarząb), J. Kuboń (74. R. Morys), Gorzkowski – R. Kuboń, Dębski.

 

Meczowa galeria zdjęć, autorstwa Anny Gaweł, dostępna tutaj.

 

– Od wielu lat mecze Spółdzielcy i Kłosa dostarczały zgromadzonym widzom wielu emocji, nie inaczej było w dniu dzisiejszym na boisku w Grabnie, pomimo tego że padł jeden gol. O ile w pierwszej odsłonie pojedynku Kłos prowadził wyrównaną grę, tak w drugiej części to Spółdzielca miał wyraźną przewagę jednak  nie potrafił jej udokumentować zdobyciem choćby wyrównującego trafienia. Bliski tego był w 85 min.  R. Kuboń, który strzelając z prawej strony pola karnego trafił w słupek.  Warto zaznaczyć, że przeciw sobie zagrali bracia:  17 -letni,  Kamil Kuboń (Kłos) i starszy o dwa lata, Janusz (wypożyczony na pół roku z Kłosa, do Spółdzielcy).

W 5 min. z lewej strony pola karnego, rzut wolny dla Spółdzielcy egzekwował R. Kuboń, ale strzał ten był niecelny. Gdy zbliżał się kwadrans gry, po nieudanym wybiciu piłki przez defensywę Kłosa, piłkę uderzył Dębski z ok. 14 m. wprost w golkipera przyjezdnych, a po szybkim kontrataku: Handzlik ubiegł  Bibrę, który wbiegał w pole karne do piłki.  W 18 min. po dośrodkowaniu  w pole karne, z rzutu rożnego Chamioły, nieczysto w piłkę trafił R. Kuboń  będący na 3 m. Minutę później, sprytne podanie Bibry do Bogacza na 14 m. nad głowami obrońców Spółdzielcy,  strzelając z półwoleja, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki, której strzegł  Handzlik.  W 20 min.  Kural zaadresował podanie na prawo do Bibry, który  ‚podciągnął’ z piłką kilka metrów i  oddał  trudny dla bramkarza strzał z ok. 19 m. piłka ugrzęzła w siatce. Jak się okazało, był to jedyny gol w tym meczu, dający Kłosowi 3 pkt.   Dwie minuty później, Bibro wyłuskał piłkę spod nóg jednego ze stoperów Spółdzielcy, minął zwodem kolejnego gracza gospodarzy i strzelił sprzed pola karnego, lecz futbolówka minęła bramkę.   W 29 min. z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Chamioło na  4 m.  główkę Dębskiego, wyłapał Hebda.  W 37 min. sprzed pola karnego, na bramkę Kłosa strzelał  J. Kuboń, niecelnie.   Na minuty przed gwizdkiem sędziego oznajmującym koniec pierwszej połowy, Bibro obsłużył podaniem Bogacza, który huknął mocno z okolic narożnika „szesnastki” po „długim rogu”  w tej sytuacji futbolówka minęła  nieznacznie słupek bramki, w odpowiedzi zaatakowali gospodarze: z ostrego kąta usiłował zaskoczyć Hebdę mocnym strzałem R. Kuboń, ale bramkarz Kłosa wykazał się refleksem i schwytał piłkę.

 

–  Po zmianie stron, przewagę osiągnął Spółdzielca, który częściej atakował pole karne rywali, ale w tych sytuacjach ataki te zostały rozbijane przez defensywę Kłosa, bądź też w kilku przypadkach zawodziła skuteczność u gospodarzy.  Dwukrotnie z rzutów wolnych z dystansu strzelali:  Hajdo (59 min.) i Jarząb, grający trener Spółdzielcy (62 min.), w obu sytuacjach piłka nie zmierzała nawet w światło bramki Kłosa.  Po części, zdobyte 3 pkt. w tym meczu, gracze Kłosa mogą zawdzięczać  Hebdzie, który w 77 min. po fantastycznej  interwencji, odbił na róg  piłkę, uderzoną przez R. Morysa,  kilkadziesiąt sekund później, aż zakotłowało się w polu karnym Kłosa, wreszcie Mirek wybił piłką poza ‚szesnastkę’ oddalając tym samym niebezpieczeństwo spod własnej bramki.  Na pięć minut przed końcem pojedynku, strzelał na bramkę R. Kuboń, po którego strzale futbolówka trafiła w słupek i opuściła boisko.  Niemal równo z końcowym gwizdkiem, Mirek podał dokładnie w pole karne do K. Sachy, ten jednak przeniósł piłkę nad poprzeczkę w dogodnej sytuacji podbramkowej.

 

Pozostałe wyniki:

(Tabela za www.90minut.pl)

Iva Iwkowa – Uszew 0-1

Victoria Bielcza – Piast Czchów 2-3

Strażka Mokrzyska – Korona Niedzieliska 5-1

Iskra Łęki – Sokół Maszkienice 4-0

Pogórze Gwoździec – Poręba Spytkowska 5-1

Olimpia Bucze – Start Biadoliny Szlacheckie 2-0

Orzeł Stróże – Dunajec Mikołajowice 0-5