Start – ujemy derbowo w Wielką Sobotę

Gmina Dębno (Nowy herb)

Gmina Dębno

 

 

 

 Pierwsze w tym roku, piłkarskie derby Gminy Dębno!

 

 

Start ’77 Biadoliny Szlacheckie  –  Kłos Łysa Góra

26.03.2016 (Sobota)  godz. 13-00

Wyjazd zawodników o godz. 11-50

  – Po 139 dniach, a więc 20 tygodniach przerwy, zespoły brzeskiej klasy „A” wracają na ligowe boiska. Wszystkie mecze 14 kolejki w tejże klasie rozgrywkowej odbędą się w Wielką Sobotę.  Nie lada gratką dla kibiców spragnionych emocji piłkarskich w wydaniu lokalnym będzie na pewno pojedynek derbowy w Biadolinach Szlacheckich, gdzie miejscowy Start podejmie Kłosa Łysa Góra.  Będą to pierwsze w tym roku piłkarskie derby Gminy Dębno (oczywiście oficjalne, ligowe), których początek wyznaczono na godzinę 13-00.

 Na półmetku rozgrywek, podopieczni grającego trenera Krzysztofa Pałki, zawodnicy z Biadolin Szlacheckich zajmują wysoką, 3 pozycje w lidze z dorobkiem 27 pkt. ze stratą 6 „oczek” do liderującego Strażaka Mokrzyska i bez wątpienia to drużyna Startu przystąpi do zbliżającego się pojedynku w roli faworyta.  Skutecznie grający jesienią, zespół trenera Pałki zwyciężał w minionej rundzie 8 razy,  3 krotnie dzielił się punktami z przeciwnikiem, oraz doznał 2 porażek, zdobywając 41 bramek i tracąc ich 20. W trakcie przygotowań, Start rozegrał 8 sparingów, z których 5 wygrał i 3 przegrał. Na uwagę zasługuje dorobek bramkowy Startu w meczach kontrolnych z Dębiną Łętowską i Orlikiem Szczurowa, w których gracze z Biadolin Szlacheckich zmiażdżyli swoich przeciwników, gromiąc ich 11-0 (!)  – dwukrotnie.

 W jakim położeniu znajduje się ekipa Kłosa w połowie sezonu, specjalnie przedstawiać nie trzeba…  zaledwie 6 punktów zgromadzonych w 13 ligowych pojedynkach i przedostatnie miejsce w tabeli są powodem dużego rozczarowania wobec oczekiwań i obranego celu jakim było od początku zajęcie miejsca, które pozwoli zachować byt w klasie „A”.  Na początku stycznia br  w Łysej Górze, doszło do zmiany na stanowisku trenera. Dotychczasowe obowiązki Mariusza Sachy, przejął Andrzej Hajnysz, który podjął się niełatwej próby utrzymania zespołu w klasie „A” (pisaliśmy o tym tutaj)  i to pod jego wodzą, drużyna przygotowywała się do inauguracji rundy wiosennej. W ramach przygotowań zawodnicy Kłosa rozegrali trzy gry kontrolne:  przegrana ze Zrywem Wielka Wieś 5-3, oraz dwa wyjazdowe zwycięstwa: ze Spółdzielcą Grabno 2-4 i przed tygodniem z Victorią Bielcza 1-4.   Czy ciężko przepracowany okres zimowy pozwoli piłkarzom, działaczom, patrzeć optymistycznie w przyszłość ?   Margines błędu jest bardzo wąski dla piłkarzy Kłosa…

Pozostałe mecze 14 kolejki:

(Wszystkie w Wielką Sobotę, 26.03.2016)

Victoria Porąbka Usz. – Iva Iwkowa -godz. 13-00

Arkadia Olszyny – Poręba Spytkowska -godz. 13-00

Błękitni Przyborów – Strażak Mokrzyska -godz. 13-00

Victoria Bielcza – Tymon Tymowa -godz. 14-00

Sokół Maszkienice – Iskra Łęki -godz. 15-00

Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska -godz. 15-00