Spadkowicz z klasy okręgowej najbliższym przeciwnikiem Kłosa

mecz

 

 

 

Sobotni wyjazd na mecz z Uszwią

 

 

Uszew  –  Kłos Łysa Góra

29.10.2016 (Sobota)  godz. 15-00

 

 

 W ostatni weekend października, odbędzie się przedostatnia, dwunasta kolejka w brzeskiej klasie „A”.  W jedynym sobotnim meczu, spadkowicz z klasy okręgowej –Uszew, podejmie na własnym terenie Kłosa Łysa Góra.

 Po dwóch sezonach spędzonych w „okręgówce”  drużyna Uszwi  pożegnała się z ligą. Dwunaste miejsce (spośród czternastu drużyn), 22 zdobyte pkt.  nie zagwarantowało bytu na kolejny rok. Jedno „oczko” więcej zgromadził Dunajec Mikołajowice i dosłownie rzutem na taśmę uratował się od degradacji.   Po spadku, kilku czołowych zawodników odeszło z zespołu, obierając kierunek  Iskra Łęki.   Dziesięć punktów w jedenastu ligowych meczach, to dorobek Uszwi, a to daje 13. pozycje w tabeli, ze stratą 1 pkt. do Ivy Iwkowa.  Bilans bramkowy drużyny:  25-27, a indywidualnie, najskuteczniejszym strzelcem jest Piotr Pabian, autor 10 trafień.  W 10 kolejce, grająca w roli gospodarza Uszew, rozgromiła Błękitnych Przyborów, aż 12-0 !!!   Opiekunem najbliższego przeciwnika Kłosa jest Wojciech Kukla.

  – Po udanym początku rozgrywek, bo jeszcze po 9 kolejce, mimo wyjazdowej porażki  w Niedzieliskach, Kłos zajmował 1 pozycje w lidze i był liderem, przyszły kolejne przegrane: na wyjeździe z Jednością Paleśnica 3-1, oraz przed tygodniem z innym beniaminkiem, Temidą Złota 3-6. Spowodowało to spadek  na 5 miejsce w zestawieniu ligowym.  Nie łatwe zadanie czeka podopiecznych trenera Andrzeja Hajnysza w sobotnim pojedynku, wobec licznych ubytków kadrowych spowodowanych kontuzjami. Na dodatek w wyjściowej „jedenastce” zabraknie Piotra Matury, który stanowi pewny punkt w linii defensywnej Kłosa.

 

Ostatnie pojedynki między drużynami  miały miejsce w sezonie 2013 /2014:

Kłos – Uszew 2-5 (runda jesienna)

Uszew – Kłos 4-1 (runda wiosenna)

 

 Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o godz. 15-00

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze 12 kolejki:

Victoria Porąbka Usz. – Korona Niedzieliska (Niedziela) godz. 11-30

Start Biadoliny Szlach. – Tymon Tymowa (Niedziela) godz. 13-00

Poręba Spytkowska – Arkadia Olszyny (Niedziela) godz. 13-00

Sokół Maszkienice – Błękitni Przyborów (Niedziela) godz. 14-00

Jedność Paleśnica – Temida Złota (Niedziela) godz. 14-00

Iva Iwkowa – Pogórze Gwoździec (Niedziela) godz. 14-00