Sobotni wyjazd do Łęk

Linia autowa

 

 

 Iskra Łęki kolejnym przeciwnikiem Kłosa

 

Iskra Łęki – Kłos Łysa Góra

30.05.2015 (Sobota) godz. 17-00

(Wyjazd zawodników na mecz o godz. 15-50)

 

 

– Na trzy kolejki przed finiszem rozgrywek w brzeskiej klasie „A” krystalizuje się układ w ligowej tabeli: już raczej nic i nikt nie odbierze awansu do klasy okręgowej Olimpii Bucze, zaś ze spadkiem pogodził się Spółdzielca Grabno, który w minionej kolejce doznał porażki 2-5 na własnym boisku z Iskrą Łęki, która zajmuje przedostatnie miejsce.

W sobotnie popołudnie na stadionie w Łękach, miejscowa Iskra podejmie Kłosa Łysa Góra. Gospodarze, którzy pokonali przed tygodniem outsidera rozgrywek mają w swym dorobku 13 pkt. i tracą 9 pkt. do Arkadii Olszyny. Bilans bramkowy zespołu z Łęk: 34-88. Indywidualnie, najlepszym strzelcem Iskry jest Dawid Wójcik, autor 12 bramek. Iskra nie jest pewna utrzymania w lidze na przyszły sezon, wiele wskazuje na to, że pożegna się z rozgrywkami „A” klasy. Ewentualne utrzymanie się Iskry w rozgrywkach uzależnione jest od miejsca zajętego przez Koronę Niedzieliska (klasa okręgowa), na dzień dzisiejszy, przedostatnie miejsce zajmowane przez zespół z Niedzielisk, oznacza jej degradację do klasy „A” co automatycznie powoduje spadek Iskry do klasy „B”.

Przed tygodniem, Kłos pokonał Arkadię Olszyny na własnym terenie w stosunku 3-2 i kolejne 3 pkt. zdobyte przez podopiecznych grającego trenera Mariusza Sachy pozawalają na zajęcie bezpiecznego i pewnego miejsca w środku tabeli. Do składu na sobotni mecz z Iskrą powróci Patryk Nowak, który w minionej kolejce zmuszony był oglądać poczynania swoich kolegów zza linii bocznej, po tym jak w Buczach obejrzał czwartą żółtą kartkę, co wymusiło przymusową pauzę w pojedynku z Arkadią, obrońcy Kłosa.  

 

Początek sobotniego meczu w Łękach o godz. 17-00

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze 24 kolejki:

Spółdzielca Grabno – Sokół Maszkienice (Sobota) godz. 17-00

Tymon Tymowa – Victoria Porąbka Usz. (Niedziela) godz. 16-00

Arkadia Olszyny – Olimpia Bucze (Niedziela) godz. 16-30

Olimpia Kąty – Iva Iwkowa (Niedziela) godz. 17-00

Poręba Spytkowsa – Piast Czchów (Niedziela) godz. 17-00

Victoria Bielcza – Strażak Mokrzyska (Niedziela) godz. 17-00