Sławomir Michalik bohaterem meczu

 

 

Podział punktów w meczu Kłosa z Uszwią

 

 

Kłos Łysa Góra – Uszew  2-2  (1-0)

 

Bramki:

1-0 Knap ’36 -k

1-1 Pabian ’77 -k

2-1 Śliwa ’84

2-2 Kukla ’90

 

Mecz bez udziału publiczności

Sędziował: J. Postawa (KS Brzesko)

 

KŁOS: Michalik – Chrapusta, Widło, Marmol, Nosek -J. Kuboń (88. Bogacz), Knap, Kutek, Tyrkiel (82. Michałek) – Śliwa.

 

Uszew: Grzesicki – Kotra, Kukla, Ząbkowski, Papież – Rams, Niewola (71. Halik), Golec (77. Biernat), Frankowski – Pabian, Kopeć (85. Cetnarowski).

 

– Podziałem punktów zakończył się mecz Kłosa z Uszwią, choć z przekroju całego spotkania to inicjatywa należała  do przyjezdnych podopiecznych grającego trenera Wojciecha Kukli, którzy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji, jednak dwoił się i troił w bramce, doświadczony Sławomir Michalik, który był ostatnią instancją wśród gospodarzy.  Rewelacyjna postawa golkipera, uchroniła Kłosa od porażki i bez wątpienia to on jest bohaterem tego pojedynku.

  Wynik spotkana otworzył Knap po rzucie karnym, kiedy w obrębie „szesnastki” faulowany był Tyrkiel,  ten stał fragment gry na  bramkę pewnym strzałem w dolny róg bramki. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 77 min.  także po rzucie karnym, po tym jak przypadkowo ręką zagrał Widło. Do piłki ustawionej na „jedenastce” podszedł  Pabian,  jego intencję wyczuł Michalik, ale dobitka tego samego zawodnika była już skuteczna.  Końcowe minuty meczu przyniosły  sporo emocji; wprowadzony  na plac gry Michałek (dał piękną asystę strzelcowi) sprytnie wyszedł spod pressingu rywala, precyzyjnym dograniem  w środkowy sektor boiska, otworzył drogę do bramki Śliwie, który  zostawił za sobą dwójkę defensorów przyjezdnych, ominął bramkarza i  pewnym strzałem lewą nogą z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki, dając swojej drużynie prowadzenie.   Przyjezdni zdołali doprowadzić do  wyrównania w końcowych fragmentach pojedynku, po dośrodkowaniu z boku pola karnego w szesnastkę Kłosa przez chwilę zakotłowało się pod bramką gospodarzy, zamieszanie wykorzystał Kukla i strzałem z ok. 5 m  skierował piłkę do bramki, pomimo ofiarnej interwencji wślizgiem Chrapusty.

 

 

 

Wyniki sobotnich spotkań 21 kolejki:

Start Biadoliny Szlacheckie – Victoria Bielcza  1-4

Korona Niedzieliska – Jedność Paleśnica 3-1

Pagen Gnojnik – Jadowniczanka II Jadowniki 4-0

Pogórze Gwoździec – Iva Iwkowa  0-8

Iskra Łęki / Sokół II – Grom Sufczyn 2-1

Spółdzielca Grabno – Victoria Porąbka Usz.  1-5

Start Biadoliny Szlacheckie – Victoria Bielcza  1-4

Pauza: Tymon Tymowa