Skromnre zwycięstwo Kłosa nad kandydatem do spadku

gol

 

 

 

Gol Płanety zapewnił Kłosowi zwycięstwo.

 

 

Kłos Łysa Góra  – Iskra Łęki 2-1  (2-1)

Bramki:

1-0 Ogar ‚8 -k.

1-1 Budzioch ’33

2-1 Płaneta ’41

Sędziował: Sz. Wiśniowski (KS Tarnów)

Żółte kartki: Matura (Kłos) – Gazda, Guzik (Iskra)

Widzów: 50

KŁOS: Rzepa – M. Sacha (68. Mirek), Matura, Widło, Nowak – K. Sacha (59. Bodzioch), Płaneta, Ogar, Koczwara (84. Stolarz) – Śliwa, Smaga (46. J. Sacha).

Iskra: Roczniak – Basta, Gładysz, Zapart, Gazda – Krzyształ, Guzik, Michalik, Cisak – Budzioch, Żurek (46. Ciura).

 – Po tym meczu, ekipę Kłosa mogą cieszyć jedynie punkty. Wynik lepszy niż gra. Gospodarze dostosowali się poziomem do słabej Iskry Łęki, zagrali nonszalancko, marnując raz za razem sytuacje podbramkowe, którymi można byłoby obdarzyć co najmniej dwa mecze…  W 8 min. spotkania, golkiper Iskry faulował w polu karnym Śliwę za co arbiter wskazał na rzut karny. Ten stały fragment gry na bramkę zamienił Ogar.  W 19 min. po strzale z dystansu Płanety, piłkę  zmierzającą do bramki, z linii bramkowej wybił Zapart. Kolejne sytuacje strzeleckie zmarnowali Smaga, Śliwa i Ogar.  W 33 min. Budzioch strzelił z dystansu w długi róg i zmusił do kapitulacji Rzepę.  W 38 min. Smaga ograł bramkarz Iskry po czym trafił piłką w słupek. W 41 min. gospodarze przeprowadzili akcję ofensywną prawym skrzydłem; Smaga dograł na 16 m. spod linii autowej do Płanety, który „soczystym” strzałem w długi róg dał prowadzenie swojej drużynie.

 Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, pomimo, że drużyna Kłosa atakowała, stwarzała sobie sytuacje pod bramką Iskry, nie potrafiła skierować piłki do bramki, której strzegł Roczniak.  W 52 min. Śliwa uderzał z 12 m. piłka musnęła o spojenie słupka z poprzeczką. W 56 min. gry Widło strzelał na bramkę rywala, ale golkiper był na posterunku. Nieco wcześniej, po wrzutce Koczwary, K. Sacha nie potrafił z bliska skierować piłki do bramki.

Pozostałe mecze 11 kolejki:

Strażak Mokrzyska – Victoria Bielcza 0-0

Victoria Porąbka Usz. – Tymon Tymowa 2-2

Sokół Maszkienice – Spółdzielca Grabno 5-1

Piast Czchów – Poręba Spytkowska 1-2

Iva Iwkowa – Olimpia Kąty 3-3

Olimpia Bucze – Arkadia Olszyny 1-0

T A B E L A