Runda jesienna w klasie „A” zakończona

statystyki

 

 

Zestawienie ligowe na półmetku rozgrywek

 

 

– Równo trzy miesiące trwała runda jesienna o mistrzostwo piłkarskiej klasy „A” (Brzesko).  Według terminarza ustalonego przez Biuro Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku, koniec rundy datowany był na 8 listopada br.   Nie wszystkie mecze udało się rozegrać w pierwotnych terminach, w związku z tym  11 i 15 listopada zostały rozegrane zaległe gry ligowe, dzięki czemu mamy komplet wyników oraz aktualną tabelę, która uwzględnia wynik meczu Strażak Mokrzyska – Victoria Bielcza 4-0.  (Po pierwszej połowie, goście odmówili wyjścia na drugą). 

 Tabela klasy „A” po rundzie jesiennej sezonu 2015 / 2016

Tabela A jesień 2015

Kliknij w tabelę by powiększyć

 – Na fotelu lidera, samodzielnie przezimuje Strażak Mokrzyska, który jak na lidera przystało ma najlepszy bilans bramkowy i wydaje się być murowanym kandydatem do awansu do klasy okręgowej.  Bez wątpienia niespodzianką są Victoria Porąbka Usz. i beniaminek Start Biadoliny Szlach. który jeszcze rok temu występował no boiskach klasy „B”, które tracą do lidera z Mokrzysk odpowiednio 3 i 6 pkt.  Wiosną groźny będzie Sokół Maszkienice, który w minionej rundzie wszystkie mecze rozgrywał na wyjeździe, jeśli na wiosnę zawodnicy tej drużyny będą rozgrywali mecze u siebie, atut własnego boiska będzie sprzyjał korzystnym rezultatom. Walka o awans na pewno nabierze rumieńców na wiosnę, która wydaje się być bardzo ciekawa co wyraźnie przedstawia powyższa tabela ligowa.

 Przed inauguracją sezonu wiadomą sprawą było, że Victoria Bielcza boryka się z problemami kadrowymi co wyraźnie przełożyło się na wyniki. W niewiele lepszej sytuacji jest Kłos Łysa Góra, który wobec ogromnej rotacji składu, częstych absencji podstawowych zawodników, których zatrzymywały obowiązki zawodowe bądź zajęcia na uczelni.  Na półmetku bieżących rozgrywek, Kłos zgromadził zaledwie 6 „oczek” co na pewno stanowi duże rozczarowanie i zaskoczenie. Przerwa między rozgrywkami potrwa do połowy marca roku 2016.