Rylovia II Rylowa  –  Kłos Łysa Góra  2-1  (0-0)

KŁOS: Rega – Matura, M. Sacha, K. Sacha, Mirek – K. Kuboń, P. Kural, Drużkowski, J. Kuboń – Stolarz, Bodzioch.

Grali także: Kutek, Hebda, Baca.

Widzów: 60

Sędziował: M. Potok (Brzesko).

Meczowa galeria zdjęć dostępna tutaj.

– W pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem, Kłos okazał się gorszy od rezerw IV ligowej Rylovii. Odmłodzona drużyna z Łysej Góry do przerwy remisowała bezbramkowo z ambitnie walczącymi gospodarzami, którzy w pierwszej połowie stworzyli sobie nieco więcej sytuacji  strzeleckich, których nie potrafili wykorzystać w polu karnym Kłosa. W 26 min. techniczny strzał Drużkowskiego, sprzed pola karnego, podkręconą piłkę na róg odbił golkiper gospodarzy. W 37 min. miejscowi mogli objąć prowadzenie, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę po uderzeniu jednego z zawodników z Rylowej, a minutę później Kłos dosyć szczęśliwie wyszedł z opresji, kiedy to zmierzającą piłkę do bramki z linii wybił Matura, a i Rega dwukrotnie udanie bronił po mocnych uderzeniach piłkarzy Rylovii.

–  Po zmianie stron obraz gry nie uległ większym zmianom, pojedynek był wyrównany, momentami delikatną przewagę optyczną posiadała Rylovia.  W 54 min. zawodnik gospodarzy znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Regą i dopełnił tylko formalności strzelając obok golkipera Kłosa.  Na 7 min. przed końcem gry, prawym skrzydłem zaatakowali  gospodarzy, skrzydłowy tej drużyny dograł z boku pola karnego na 5 m. skąd też, czekający na piłkę partner z drużyny skierował ją do pustej niemalże bramki i było 2-0.   W 90 min. pojedynku, rzut wolny egzekwował Drużkowski, po jego bezpośrednim strzale na bramkę, nad murem, nad rękami bramkarza piłka wpadła do bramki, pod poprzeczkę. Tym samym goście zmniejszyli stratę, po tym arbiter odgwizdał koniec meczu.

Treningi seniorów odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19-00