Sędziował: M. Krupa (Bochnia)

Żółta kartka: Szot (Iva)

KŁOS: J. Batko – Matura, Jakubas, Małysa, Mirek – Książek (67. M. Sacha), Bibro (87. J. Kuboń), Drużkowski, Kural (59. Banaś) – Bogusz, Gaweł.

Iva: Zięć – Dzięgiel, Ł. Zapiór, Motak, P. Zapiór – Nowak, Kostrzewa, Urbańczyk, Szot – Serafin (53. Putko), Ruszaj.

– Pojedynek Kłosa z Ivą miał wyrównany charakter, obie drużyny ambitnie walczyły w tym meczu i końcowy rezultat na pewno nie krzywdzi żadnej ze stron.  W 12 min. po dośrodkowaniu Bibry z rzutu rożnego na 6 m. główkował Jakubas, ale Zięć schwytał piłkę, minutę później po rzucie wolnym z 20 m. i bezpośrednim, płaskim, mocnym strzale Gawła, Zięć obronił  „na raty”.  Po 16 min. gry, w polu karnym sfaulowany został Gaweł, który szarżował z piłką, arbiter bez wahania wskazał  „na wapno”.  Egzekutorem stałego fragmentu gry był sam poszkodowany, ale jego próba była zbyt czytelna dla golkipera przyjezdnych i złapał futbolówkę po nie najlepszym uderzeniu napastnika Kłosa, rezultat nie zmienił się.  W 18 min. po centrze z prawej strony w pole karne, na bramkę gospodarzy główkował Dzięgiel, piłka trafiła w słupek, a pięć minut później po strzale Szota z rzutu wolnego z ok. 20 m. piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Zupełnie nie wyszedł mu ten strzał.  W 31 min. meczu, futbolówkę na połowie rywala przechwycił Bibro, który podciągnął z nią kilkanaście metrów, ale jego strzał w krótki róg był niecelny.  W 37 min. dwukrotnie bramce Kłosa zagroziła drużyna z Iwkowej: najpierw z 13 m. uderzał Szot, po czym J. Batko odbił piłkę, niebezpieczeństwo spod własnej bramki na krótko zażegnali miejscowi obrońcy, a przy próbie Ruszaja piłka minęła poprzeczkę.  Przy bezbramkowym remisie obie drużyny schodziły do szatni na przerwę.

– Po zmianie stron obraz gry nie uległ większym zmianom, nie brakowało walki z obu stron, może i lekką przewagę optyczną momentami posiadała Iva. W 53 min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Szot, lecz J. Batko bez większych problemów schwytał futbolówkę, a dwie minuty później po ataku gospodarzy, z boku pola karnego strzelał Gaweł, ale w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Zięcia. W 63 min. z 21 m.  po rzucie wolnym wykonywanym przez Urbańczyka, podyktowanym za faul, piłka trafiła w poprzeczkę, a Matura wyjaśnił sytuację wybijając ją z dala od własnego pola karnego.  W 70 min. kontratak przeprowadzili przyjezdni, wrzutka z prawej strony  Ruszaja w pole karne, J. Batko odbił piłkę, ale błyskawicznie dopadł do niej Urbańczyk, który głową posłał ją do bramki z 4 m. dając swej drużynie prowadzenie.  Prowadzeniem tym drużyna z Iwkowej nie cieszyła się długo, bo zaledwie minutę, wtedy to Bibro wykorzystał dokładne podanie z głębi pola za obrońców i ruszył w tempo do piłki, mając przed sobą tylko bramkarza Ivy, huknął nie do obrony pod poprzeczkę.  W 76 min, Ruszaj  uderzał na bramkę Kłosa z 14 m.  z woleja, ale obok słupka. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, J. Batko obronił mocną bombę Urbańczyka.

Kolejny mecz: Orzeł Stróże – Kłos Łysa Góra  18.08.2013 (Niedziela) godz. 18-00. Wyjazd zawodników na mecz 16-45.

Olimpia Kąty – Olimpia Bucze 2-0

Victoria Porąbka Uszewska – Dunajec Mikołajowice  0-3 w.o.

(na boisku 1-1, jednak gospodarze dokonali 5 zmian, podczas gdy regulamin zezwala na 4 wymiany zawodników w meczu)

Uszew – Strażak Mokrzyska  1-2