Punkty zostają w Porębie Spytkowskiej

Wyjazdowa porażka Kłosa, w Porębie Spytkowskiej

Poręba Spytkowska  –  Kłos Łysa Góra  2-1  (0-1)

(Notatka z meczu, także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

0-1 Śliwa ’36

1-1 Rzenno ’56

2-1 Rzenno ’70  -k.

Widzów: ok. 80

Sędziował: W. Tomala (KS Bochnia)

Żółte kartki: B. Bodzioch, Gołąb, M. Gurgul (Poręba Spytkowska) – D. Bodzioch, P. Gurgul, Mytnik (Kłos).

KŁOS: D. Kutek – P. Gurgul, Chrapusta, Stachelek (74. Michałek), Marmol – Mytnik (85. Malec), Knap, M. Kutek (64. Nowak), Świstak – D. Bodzioch (46. Stypka), Śliwa (74. Książek).

Poręba S.: M. Gurgul – M. Borowiec, Sowa, Guzik, Gołąb – Rzenno, B. Bodzioch (89. Maksimczyk), P. Borowiec (81. Klecki), K. Borowiec – Izworski (87. Klimek), Zych.

– W pojedynku piątej kolejki brzeskiej klasy „A”  górą gospodarze, choć do przerwy to przyjezdni prowadzili 0-1, jednak nie zdołali utrzymać korzystnego dla siebie wyniku do końca spotkania. O ile w pierwszej części spotkania nieco więcej z gry miała drużyna Kłosa,  to druga połowa należała do Poręby Spytkowskiej, która przejęła inicjatywę i częściej zagrażała bramce D. Kutka.

Już w 2 min. pojedynku drużyna Kłosa stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia, po strzale M. Kutka, drużynę gospodarzy od utraty gola uratował doświadczony M. Gurgul, chwilę później strzał D. Bodziocha poszybował nad poprzeczką. W 8 min. Świstak obsłużył idealnym podaniem w pole karne Śliwę, a uderzenie na bramkę z ostrego kąta odbił M. Gurgul, zaś  dobitkę Świstaka zblokowali defensorzy miejscowych.  W 28 min. pojedynku groźny, mocny strzał na bramkę Kłosa oddał Rzenno z lewej strony pola karnego, ale uporał się z nim D. Kutek.  W 36 min. padł pierwszy gol w meczu:  dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Knapa spożytkował  Śliwa, który w polu karnym najwyżej wyskoczył do piłki i strzałem głową ulokował piłkę przy dalszym słupku bramki.

Po zmianie stron, przewaga należała do gospodarzy, którzy udokumentowali ją zdobyciem dwóch bramek, choć jako pierwsi do ataku ruszyli gracze Kłosa, w 46 min. bardzo mocny strzał Stypki, który przedarł się z piłką lewą stroną pola karnego, odbił  M. Gurgul.  W 51 min. idealną okazję do doprowadzenia do remisu miał Izworski, w stuprocentowej sytuacji, stając „oko w oko” z D. Kutkiem, nie trafił w bramkę.  W 53 min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Knap, ale jego przymiarka minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez M. Gurgula. Trzy minuty później, gospodarze podopieczni trenera Szczepana Goryczko doprowadzili do wyrównania, po zagraniu ze środkowej strefy boiska, Rzenno znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Kłosa, nie zmarnował jej i pewnym strzałem przy słupku, zdobył wyrównującego gola.  W 59 min. błąd w defensywie Kłosa spowodował, że w dogodnej sytuacji bramkowej znalazł się Izworski, ale jego strzał okazał się niecelny. W 63 min. po dośrodkowaniu Świstaka w pole karne, na bramkę główkował Śliwa, lecz niecelnie. Minutę później po podaniu Śliwy,  na bramkę gospodarzy uderzał M. Kutek, ale futbolówkę na rzut rożny wybili obrońcy Poręby Spytkowskiej. W 68 min. Świstak ograł przy linii autowej zawodnika Poręby, oddał niesygnalizowany, mocny strzał na bramkę, ale na posterunku był M. Gurgul, który nie dał się zaskoczyć w tej sytuacji. W 70 min. gry arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym u jednego z zawodników Kłosa, za co odgwizdał rzut karny.  Ten stał fragment na bramkę zamienił Rzenno, ustalając jednocześnie wynik spotkania  na 2-1.

Następny mecz: Kłos Łysa Góra  –  Pogórze Gwoździec  15.09.2018 (Sobota)  godz. 17-00