Przespana pierwsza połowa, porażka z Piastem

wtopa

 

 

 Trzecia przegrana w  czwartym meczu nowego sezonu.
Kłos uległ Piastowi Czchów na własnym terenie.

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Piast Czchów  2-4  (0-2)

Zdjęcia z meczu – Fot. Anna Gaweł –>  klik

Bramki:

0-1 Tobiasz ‚2

0-2 Bodziony ’25

1-2 Śliwa ’47

1-3 Janicki ’49

1-4 Janicki ’56

2-4 Marmol ’58

Sędziował: Ł. Kozioł (Tarnów)

Widzów: 90

Mecz bez kartek.

KŁOS: Rzepa – Matura, M. Sacha, Marmol, Świączkowski (31. J. Sacha) – Widło (77. Stolarz), Czyż, Koczwara (76. Smaga), Płaneta – Kutek (56. Bodzioch), Śliwa.

Piast: Gumula – Wnęk, Hołtys (39. Pawłowski), Pachut, M. Kupiec – Bodziony (88. K. Nakielny), A. Nakielny, A. Kupiec, Janicki – Tobiasz (75. Gwóźdź),  Cięciwa (68. P. Nakielny).

 

  – Gospodarze ponieśli trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach. Po słabych pierwszych trzech kwadransach, schodzili do szatni z bagażem dwóch straconych bramek. Pierwszą z nich stracili już w 2 min. gry kiedy to Tobiasz niemalże z linii skierował piłkę do bramki.  W 18 min. Śliwa stanął przed szansą wyrównania, usiłował przelobować wychodzącego na przedpole Gumulę, lecz piłka minęła bramkę po próbie młodzieżowca Kłosa.  W 25 min. Piast prowadził 0-2;  w zamieszaniu w polu karnym Kłosa, piłkę przejął Bodziony i strzałem w długi róg z ok. 14 m. podwyższył wynik.  Drużyna z Czchowa posiadała optyczną przewagę szczególnie w pierwszej odsłonie meczu co udokumentowała zdobyciem dwóch goli, słaba postawa Kłosa w destrukcji także przyczyniła się do tego.

 – Po zmianie stron z nieco większą werwą ruszyli gospodarze; w 47 min. z lewej strony pola karnego dośrodkował Marmol, a Śliwa wyskoczył najwyżej w powietrze i celną głową zdobył kontaktowe trafienie (1-2), którym nie cieszyli się długo, bowiem już w 49 min.  po stracie piłki w środku boiska, Piast pospieszył z błyskawicznym kontratakiem, który wykończył Janicki strzałem po ziemi z  16 m. i Rzepa po raz trzeci tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki.  W 56 mi. meczu atak Piasta; z prawej strony pola karnego zacentrował Cięciwa a Janicki strzelił z 10 m. w dolny róg bramki i było już 1-4, w tej sytuacji Rzepa nie miał szans do obrony. W 58 min.  Marmol rozpędził się lewą stroną boiska, gdy znalazł się w polu karnym, zdecydował się na strzał, który wylądował w dolnym rogu bramki Gumuli i było 2-4.  W 62 min. golkiper Piasta odbił piłkę po groźnym strzale Czyża. Chwilę później to Rzepa udanie interweniował gdy z linii „szesnastki” strzelał Tobiasz.  W 68 min. Czyż zgrał piłkę głową w pole karne, skąd Bodzioch uderzał z woleja, ale futbolówka minęła bramkę.  W 86 min. Smaga dośrodkował z rzutu rożnego, po główce Matury, zmierzającą piłkę do bramki wybił Bodziony.  W końcowych fragmentach meczu na bramkę Piasta główkował M. Sacha i ponownie gdy piłka zmierzała do bramki, defensorzy Piasta zapobiegli utracie bramki.

 Pechowo zakończył mecz 17- letni zawodnik Piasta Czchów, Adrian Hołtys, który w wyniku starcia z przeciwnikiem doznał urazu kolana i został odwieziony karetką pogotowia do brzeskiego szpitala.

Kolejny mecz:  Strażak Mokrzyska – Kłos Łysa Góra  (13.09.2014)  godz. 16-00

Treningi: Wtorek, czwartek  godz. 19-00

Pozostałe mecze 4 kolejki:

Sokół Maszkienice – Olimpia Kąty 4-1

Spółdzielca Grabno – Strażak Mokrzyska 0-3

Iskra Łęki – Victoria Bielcza 0-3

Arkadia Olszyny – Poręba Spytkowska 0-2

Tymon Tymowa – Iva Iwkowa 1-0

Olimpia Bucze – Victoria Porąbka Uszewska 3-0

TABELA