Przegrany mecz w Kątach z tamtejszą Olimpią

 

 

 

 Dziewiąta porażka ligowa Kłosa

 

 

Olimpia Kąty  –  Kłos Łysa Góra  4 – 2  (2-0)

 

Bramki:

1-0 Bednarek ’19

2-0 Cebula ’38 -k.

3-0 Grabczyk ’47

3-1 Knap ’56

3-2 Dębosz ’64

4-2 Mida ’90 +2

 

Widzów: ok. 80

Sędziował: T. Kita (KS Brzesko)

Żółte kartki: Stachurski, S. Maciaś, Bednarek (Olimpia K.) – Dębosz, Roczniak (Kłos)

 

KŁOS: Rzepa – Śliwa (56. Bogacz), Roczniak (58. Dębosz), Chrapusta – Gala, Widło, M. Kutek (88. Malec), Świstak, Knap (81. Wojnicki), Kuziel – Ogar.

 

Olimpia K.:  J. Sławek – Kuźma, S. Maciaś, Zelek (61. Staszak), Stachurski (86. Szewczyk) – Cebula, M. Górowski, Sądel (70. K. Sławek), Grabczyk – D. Górowski,   (52. Mida), Bednarek. 

 

– Nie udał się zawodnikom Kłosa wyjazd do Kątów, gdzie doznali już dziewiątej porażki w lidze. Był to mecz w którym obie drużyny stworzyły sobie sytuacje strzeleckie,  bardzo dobrze w bramce Kłosa spisywał się Rzepa, który skutecznymi interwencjami ratował kilkukrotnie swój zespół od  utraty goli.  W 11 min. w dolny róg  uderzał M. Górowski,  Rzepa był na posterunku i schwytał piłkę.  Kilka minut później,  ze środkowego sektora boiska  M. Kutek zagrał na prawo do Knapa, który bardzo mocnym uderzeniem z dystansu usiłował zaskoczyć bramkarza gospodarzy,  ten obronił  „na raty” przymiarkę zawodnika Kłosa.  W 19 min. Bednarek otworzył wynik spotkania, po jego strzale sprzed pola karnego piłka znalazła drogę do bramki i było 1-0 na korzyść gospodarzy.  W 27 min. bliski wyrównania był Ogar, który zaatakował prawą flanką i jego uderzenie w „długi róg”  nieznacznie minęło słupek bramki strzeżonej przez  J. Sławka.  W 36 min. golkiper Kłosa popisał się skuteczną interwencją  kiedy to „oko w oko”  stanął z nim Sądel, a Rzepa odważnym wyjściem z bramki przerwał atak Olimpii, zażegnując tym samym niebezpieczeństwo.  Minutę później Widło posłał długie podanie z własnej połowy w pole karne przeciwnika, a tam piłki głową nie sięgnął jednak  Ogar.    W 38 min.  Śliwa nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Grabczyka, za co arbiter odgwizdał  rzut karny, a ten na bramkę zamienił kapitan gospodarzy, Cebula i  przy wyniku 2-0 obie drużyny schodziły na przerwę. 

  Od mocnego uderzenia rozpoczęli drugą część gry miejscowi, którzy potrzebowali zaledwie dwóch minut na to by  strzelić Kłosowi trzecią  bramkę, a uczynił to Grabczyk, który otrzymał prostopadłe podanie,  które otworzyło mu drogę do bramki, zawodnik gospodarzy sytuacji nie zmarnował i podniósł na 3-0.  W 56 min.  Ogar został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę gospodarzy, za co arbiter wskazał  „na wapno”,  strzelcem jedenastki okazał się  Knap, którego  uderzenie odbił J. Sławek, ale wobec dobitki tego samego zawodnika, zmuszony był skapitulować.  W 64 min. Kłos zniwelował straty do jednej bramki, Knap rozegrał krótko rzut rożny z Ogarem, ten ostatni skierował podanie w pole karne do Dębosza, a młodzieżowiec Kłosa nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce i było  3-2.   Minutę później w dogodnej sytuacji znalazł się Dębosz,  jego strzał z ostrego kąta odbił jednak J. Sławek.  W 83  min.  z rogu w pole karne zacentrował Ogar, a  piłka po uderzeniu głową Wojnickiego, poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.  Trzy minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii stanął  Dębosz, ale  górą okazał się być  J. Sławek w tej sytuacji.   W doliczonym czasie gry, miejscowi postawili kropkę nad „i”  wprowadzony na plac gry Mida, przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny na 4-2.

 

Kolejny mecz:  Kłos Łysa Góra – Temida Złota  6. 11. 2021 (Sobota), godz. 13-00

 

Pozostałe mecze 12 kolejki Kezza „A” klasy:

Uszew – Arkadia Olszyny  1-5

Spółdzielca Grabno – Pogórze Gwoździec  4-1

Victoria Bielcza – Iva Iwkowa  1-5

Temida Złota – Jedność Paleśnica  3-5

Victoria Porąbka Usz. – Pagen Gnojnik 1-0

Tymon Tymowa – Grom Sufczyn  7-0

 

Tabela  po 12 kolejkach:

Miejsce Drużyna Punkty Zw. Rem. Por. Bramki
1.  Arkadia Olszyny 31 10 1 1 42-12
2.  Victoria Porąbka Uszewska 28 9 1 2 32-12
3.  Tymon Tymowa 26 8 2 2 34-8
4.  Iva Iwkowa 23 7 2 3 31-16
5.  LKS Gnojnik 21 6 3 3 23-17
6.  Spółdzielca Grabno 20 5 5 2 30-17
7.  Jedność Paleśnica 18 5 3 4 28-23
8.  Pogórze Gwoździec 17 5 2 5 28-30
9.  Olimpia Kąty 17 5 2 5 24-24
10.  Temida Złota 12 3 3 6 30-31
11.  Kłos Łysa Góra 7 2 1 9 15-35
12.  LKS Uszew 7 1 4 7 15-35
13.  Victoria Bielcza 6 1 3 8 14-36
14.  Grom Sufczyn 2 0 2 10 16-66