Kłos przegrywa wyjazdowy mecz z Orłem Stróże

Orzeł Stróże  –  Kłos Łysa Góra  4-2 (2-1)

4-2 Orzeł ’79

KŁOS: Hebda – Nosek (21. Matura), Siudut, Nowak, Mirek (49. M. Sacha) – Kural, Kuboń (72. Bibro), Drużkowski, Książek – Czyż, Marmol.

Sędziował: G. Migał (Brzekso)

Widzów:  80

-Po bardzo słabej grze, szesnastej ligowej porażki doznał  Kłos w meczu z Orłem Stróże.  W 2 min.  z rzutu wolnego nad poprzeczką strzelał Kural, zaś minutę później w polu karnym gospodarzy zatrzymany został Czyż.   Gospodarze usiłowali zaskoczyć Hebdę strzałem  z ok. 13 m. lecz futbolówka minęła poprzeczkę.  W 20  min. grający przez chwilę w dziesiątkę Kłos stracił bramkę po nieudanej pułapce ofsajdowej. Dwie minuty później do remisu doprowadził Marmol, który „zakręcił” obrońcami gospodarzy i strzałem z lewej strony pola karnego posłał piłkę do siatki. W 33 min. po kombinacyjnej i szybkiej akcji ofensywnej Kłosa, strzelający z lewej strony  Czyż trafił futbolówką w boczną siatkę. W 36 min. po błędzie defensorów Kłosa, miejscowi mieli idealną sytuację na strzelenie gola, lecz w tej sytuacji zawodnik Orła posłał piłkę nad poprzeczką.  W 38 min. gry  gospodarze objęli prowadzenie, kiedy to strzałem w długi róg bramki napastnik gospodarzy pokonał Hebdę,  przy biernej postawie linii defensywnej Kłosa.

– W 61 min. napastnik miejscowych wykorzystał błąd obrony Kłosa i znalazł się w sytuacji „jeden na jeden” z Hebdą  trafił w „długi róg” i było 3-1.    Trzy minuty później Drużkowski zmniejszył straty, kiedy  pokonał golkipera Orła  technicznym strzałem z  16 m. W 71  min. lewym skrzydłem zaatakował Kłos, akcja zakończona strzałem Kubonia, piękna paradą w tej sytuacji popisał się bramkarz Orła, chroniąc swoją drużynę od utraty bramki.  Zespół  Orła przejął piłkę na wysokości połowy boiska i  po  błyskawicznym kontrataku zdobył bramkę, napastnik gości finezyjnym strzałem w „okienko”  z 16 m.  ustalił rezultat spotkania.

Kolejny mecz w środę  (26.06. 2013)   Kłos Łysa Góra – Uszew  godz. 18-00