Przedostatni mecz sezonu 2020 / 2021, a ostatni na własnym boisku

 

 

Po raz ostatni przed własną publicznością w sezonie 2020 / 2021
W sobotę Kłos podejmuje Pogórze Gwoździec

 

Kłos Łysa Góra  –  Pogórze Gwoździec

19. 06. 2021  (Sobota)  godz. 18-00

 

– Jeszcze tylko dwie kolejki pozostało do zakończenia rozgrywek w brzeskiej  Keeza „A” klasie.  Kwestia awansu została już rozstrzygnięta na 5 kolejek przed finiszem rozgrywek, Korona Niedzieliska, która nie zaznała jeszcze porażki  zapewniła sobie awans do  klasy okręgowej, co oznacza powrót w szeregi „okręgówki” po sześciu latach gry w „A” klasie.  Gorąco i ciasno jest w dolnym biegunie ligowej tabeli  (tabela poniżej), gdzie  między  dwunastym, a piętnastym zespołem jest zaledwie 3 pkt. różnicy i  układ w dolnym rejonie tabeli może się zmienić. 

  W sobotnie popołudnie (godz. 18-00)  Kłos, podejmie na własnym terenie Pogórze Gwoździec, które ma w swym dorobku 26 ligowych punktów (11 miejsce) i  traci do zespołu z Łysej Góry (10 miejsce)  4 „oczka”.  Będzie to pojedynek  18 kolejki, która pierwotnie miała być rozegrana 3 kwietnia br  jednak ze względu zagrożenia epidemicznego w całym kraju, została odwołana.  W ostatnich dwóch meczach ligowych, Pogórze przegrało na własnym boisku z liderem: Koroną Niedzieliska 2-5, a we wcześniejszym spotkaniu zawodnicy z Gwoźdźca rozprawili się gładko z Sokołem II / Iskrą Łęki 8-3, z którym to Kłos przegrał w środę 3-2.  Sobotni mecz będzie ostatnim dla Kłosa na własnym terenie, bowiem tydzień później w meczu kończącym sezon, zawodnicy podopieczni trenera Piotra Matury udadzą się do Biadolin Szlacheckich  by stawić czoła tamtejszemu Startowi.

 Jesienią na boisku w Gwoźdźcu, kiedy to spotkały się obie drużyny, zwyciężyło Pogórze 3-2.

 

Początek sobotnich zawodów o godz. 18-00

Zapraszamy!

 

 

Tabela ligowa po 26 rozegranych meczach:

Lp. Drużyna Pkt Bramki
1 Korona Niedzieliska  74 107-24
2 Jedność Paleśnica 61 93-35
3 Tymon Tymowa 52 89-35
4 Uszew 44 78-58
5 Spółdzielca Grabno 42 52-52
6 Victoria Porąbka Usz. 41 55-49
7 Iva Iwkowa 39 67-45
8 Pagen Gnojnik 34 41-40
9 Victoria Bielcza 33 55-61
10 Kłos Łysa Góra  30 53-54
11 Pogórze Gwoździec 26 60-83
12 Sokół II / Iskra Łęki 21 44-91
13 Jadowniczanka II 19 36-95
14 Grom Sufczyn 19 29-77
15 Start Biadoliny Szlach. 18 23-83

 

Pozostałe mecze 18 kolejki:

(19 / 20. 06. 2021)

 

Uszew – Victoria Bieclza  (Sobota) godz. 16-00

Jedność Paleśnica – Sokół II / Iskra Łęki  (Sobota) godz. 17-00

Korona Niedzieliska – Pagen Gnojnik  (Sobota) godz. 17-00

Iva Iwkowa – Start Biadoliny Szlacheckie  (Sobota) godz. 18-00

Victoria Porąbka Usz. – Tymon Tymowa  (Sobota) godz. 18-30

Jadowniczanka II Jadowniki – Spółdzielca Grabno  (Niedziela) godz. 18-00

Pauza: Grom Sufczyn