Przed rozpoczęciem nowego sezonu

 

 

    Przygotowania, sparingi, sytuacja kadrowa Kłosa na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek

 

 

–   W drugi weekend sierpnia, a więc  11/12.08 br  po 63 dniach przerwy, na boiska piłkarskie powrócą zespoły brzeskiej klasy ‚A’.  Z ligą pożegnały się Temida Złota, oraz Arkadia Olszyny, które występować będą w rozgrywkach klasy ‚B’  z kolei z tej awansowały drużyny: Startu ’77 Biadoliny Szlacheckie (po 16 latach powrót w szeregi klasy ‚A’) i Poręby Spytkowskiej.  Trzecią nową drużyną  na ‚naszym podwórku’ będzie spadkowicz z ‚okręgówki’ Piast Czchów, natomiast w przeciwnym kierunku powędrował Pagen Gnojnik.  W zbliżającym się sezonie liga liczyć będzie 16 zespołów, tak samo jak w poprzednim.

 

 

Przygotowania do rundy jesiennej nadchodzących rozgrywek:

– 6 lipca, zawodnicy spotkali się na pierwszym treningu, które odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19-00.  Na chwilę obecną ustalone zostały trzy mecze sparingowe:
14.07.  Iskra Łęki – Kłos  (17-00)
21 / 22.07.  Victoria Porąbka Uszewska – Kłos  (godzina do ustalenia)
28 / 29.07.  termin wolny
4 / 5.08.  Orzeł Dębno – Kłos  (godzina do ustalenia)

 

 

Jaki jest cel Kłosa w sezonie rozgrywkowym 2012 / 2013 ?

–  Wobec plagi kontuzji, jaka ciąży na drużynie z Łysej Góry od długiego czasu, celem na pewno będzie utrzymanie się zespołu w tej klasie rozgrywkowej. Zadanie dla trenera Mariusza Sachy nie będzie łatwe, bowiem nie będzie mógł skorzystać z Marcina Marmola, który wyjechał zagranicę. Jego powrót do drużyny przewidywany jest na początku września. Podobnie sytuacja ma się z Damianem Książkiem, który pracuje w Niemczech. Nie wyjaśniona jest jeszcze przyszłość bramkarza, Pawła Hebdy, który po półrocznym wypożyczeniu z Orła Dębno, powrócił do macierzystego klubu.  Sam zawodnik jest zdecydowanie zainteresowany dalszymi występami w łysogórskiej drużynie, jednak włodarze z Dębna, póki co nie wyrazili na to zgody. Co powoduje, że pozycja między słupkami nie jest obstawiona.  Początkowe mecze opuści także Dominik Siemieniec przebywający w Holandii.  Co najgorsze aż sześciu zawodników (!!!) zmaga się z urazami kolan, a są to: Jakub Batko, Przemysław Kural, Dawid Zborowski, trener Mariusz Sacha, Jakub Bujak i  Mateusz Gaweł, który w przedostatnim meczu minionego sezonu nabawił się przykrej kontuzji  -zerwanie więzadła krzyżowego, co na długo wykluczy zdolnego zawodnika z gry.  Jego brak to olbrzyma strata dla zespołu.
Na tym niestety nie koniec…  – studiujący w Krakowie: Mateusz Bąba, Maciej Urbaszewski i Michał Nosek nie zawsze mogą pogodzić zajęcia na uczelni z meczami ligowymi. W systemie zmianowym pracuje Grzegorz Widło i niejednokrotnie zdarzyło się już, że praca kolidowała mu z rozgrywkami ligowymi.    – Bardzo łatwo można zauważyć, że w składzie Kłosa będzie następowała duża rotacja, co nie będzie służyło zespołowi.