Porażka ze Startem na zakończenie rundy jesiennej

 

 

 

Przegrana ze Startem daje obraz jaka była runda jesienna w wykonaniu Kłosa

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Start  Biadoliny Szlacheckie  0-2  (0-1)

 

 

Bramki:

0-1 Gąsiorek ’36

0-2 Chmioła ’89

 

Mecz bez udziału widzów.

Sędziował: M. Lubera (KS Żabno)

Żółte kartki: M. Sacha, Stypka, Kural (Kłos) – Pasula, Sopata, Kamiński, Florczak (Start).

 

KŁOS: Michalik – Kural, Dębosz, M. Sacha, Kędroń – Tyrkiel (88. Malec), Świstak, M. Kutek, Krzysztofiak (58. Nosek), Ogar – Stypka (90. Sowa).

 

Start: Kusion – Sopata, Kuziel, D. Sacha (71. Stolarz), Rysak – Chrobak, Florczak, Kamiński, Barnaś (86. Chmioła) – Gąsiorek, Pasula (63. Wołek).

 

–  Porażka Kłosa ze  Startem Biadoliny Szlacheckie w derbach Gminy Dębno, kończy  piłkarski rok.  Zdziesiątkowany zespół z Łysej Góry w pierwszej  części pojedynku nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Kusiona.  W  składzie gospodarzy zabrakło:  Śliwy, Chrapusty, Knapa, Marmola, Gali.   W sobotnim meczu szansę gry dostali juniorzy,  absolutny debiut zaliczył  16 -letni Klaudiusz Dębosz, który wydaje się być obiecującym obrońcą.  

W 12 min. mocno z dystansu na bramkę Kłosa uderzył Rysak, lecz w  środek bramki i nie mogło to zaskoczyć Michalika.  W 31 min. Świstak  wrzucił z rzutu rożnego na  „piątkę”  ale nikt z kolegów z drużyny nie potrafił  skierować piłki między słupki, chwilę później z prawej strony pola karnego  uderzał Kuziel, ale niecelnie i piłka opuściła plac gry.  W 36 min. meczu  Barnaś zagrał z rzutu rożnego do Gąsiorka, który ładnym strzałem  zmusił do kapitulacji  zasłoniętego Michalika, który nie miał szans na reakcję przy tym uderzeniu. Przyjezdni objęli w tym momencie prowadzenie.  W 40 min. z rzutu wolnego na bramkę Startu strzelał Kural, ale niecelnie.

 W 64 min. Nosek przejął piłkę na prawej flance, zagrał na przeciwległą do Ogara, który przemieścił się pod pole karne, ale jego strzał zablokował obrońca Startu.  Cztery minuty później  samotny rajd Tyrkiela, w końcu zagrał wzdłuż linii bramkowej w kierunku Stypki, który znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale w ostatniej chwili  jeden z defensorów  Startu „przeciął” to podanie ofiarnym wślizgiem w polu karnym, zażegnując niebezpieczeństwo.  W 70 min. groźnie na bramkę Startu uderzył Stypka z rzutu wolnego, a piłka w nieznacznej odległości minęła słupek bramki Kusiona. Minutę później z rzutu wolnego strzelał Ogar (z 18 m), a po jego próbie piłka spadła tuż za poprzeczką. Do szczęścia zabrakło tak niewiele.   W 79 min. rzut wolny z okolic lewego narożnika pola karnego egzekwował Tyekiel,  podkręcony strzał młodzieżowca Kłosa, zmierzający pod poprzeczkę, ładną interwencją na róg wybił Kusion, który tego dnia nie dał się zaskoczyć.  W 88 min. po podaniu od Kędronia, lewą stroną przedarł się Stypka, akcja zakończona strzałem w dolny róg bramki, ale i tym razem na posterunku był golkiper Biadolin Szlacheckich, broniąc próbę zawodnika Kłosa.  W 89 min.  przyjezdni przeprowadzili  akcję po której przypieczętowali swoje zwycięstwo,   piłkę na prawym skrzydle otrzymał Chrobak, który spod linii autowej  zaadresował podanie w pole karne do osamotnionego Chmioły,  a ten nie miał  większych problemów ze skierowaniem futbolówki do bramki, ustalając  przy tym rezultat spotkania na  0-2.

 

Pozostałe mecze 14 kolejki:

Korona Niedzieliska – Spółdzielca Grabno  3-2

Iva Iwkowa – Victoria Bielcza  2-2

Grom Sufczyn – Victoria Porąbka Uszewska  0-0

Gnojnik – Iskra Łęki / Sokół II   0-1  (mecz rozegrany awansem, 4.08. 2020)

Jadowniczanka II Jadowniki – Tymon Tymowa  – odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego

Pauza: Jedność Paleśnica

 

T A B E L A