Porażka w Stróżach

juniorzy

 

 

  Kłos przegrał z Orłem Stróże

 

 

Orzeł Stróże – Kłos Łysa Góra 1-0 (1-0)

 

 

Bramka:

1-0  Potok ‘16

 

 

Widzów: 60

Żółte kartki: Matura,  Nosek dwie (Kłos)

Czerwona kartka: Nosek (w konsekwencji dwóch żółtych).

 

KŁOS: Wołek – Małysa, Matura, Jakubas, Mirek (63. Nosek) – J. Kuboń (71. Nowak), Drużkowski, Bibro, Książek – Zapart, Gaweł.

 

– Po słabym meczu, Kłos doznał porażki  na wyjeździe z Orłem Stróże, pod nieobecność Jakuba Batko, między słupkami stanął Tomasz Wołek.  W 7 min. Izworski dostał piłkę  w pole karne i strzałem z pierwszej piłki  trafił w słupek, a dobitka Potoka była niecelna. W 12 min. na strzał  z 18 m. zdecydował się Bibro, lecz obrońcy gospodarzy zablokowali piłkę. W 16 min. gry padła bramka, jak się okazało, jedyna w tym meczu zapewniająca zespołowi Orła trzy punkty:   pozostawiony bez opieki Potok,  na wysokości 20 m  uderzył tuż przy słupku i było 1-0 na korzyść miejscowych.  W 23 min. po błędzie stoperów Kłosa, Potok uderzył z 16 m. wprost w Wołka.  W 32 min. groźnie na bramkę Orła uderzał Drużkowski z ok. 25 m.  futbolówka odbiła się od nogi  jednego z obrońców i wyszła na róg.  Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu, Izworski  ‚zamieszał’ w polu karnym i oddał strzał na bramkę, lecz był on zbyt lekki i czytelny dla Wołka, który bez większych problemów schwytał piłkę.

– W 50 min.  po dwójkowej akcji gospodarzy; Potok – Izworski, ten pierwszy uderzał na bramkę, ale nad poprzeczką, cztery minuty później, przez chwilę zakotłowało się w polu karnym Kłosa, lecz żaden z zawodników Orła nie potrafił skierować z bliska futbolówki do bramki. W 55 min. po akcji Kłosa, na wysokości 35 m. piłkę otrzymał Jakubas, ale jego przymiarka była bardzo niecelna i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką, dwie minuty później z ok. 25 m. na bramkę Orła uderzał Gaweł, lecz niecelnie.  W 60 min. najlepszą okazję w meczu do wyrównania mieli przyjezdni, kiedy to Gaweł ograł miejscowego defensora i po jego uderzeniu po ziemi z dużymi kłopotami futbolówkę schwytał golkiper Stróż.  W 82 min. gry Potok wszedł między obrońców Kłosa i w dogodnej sytuacji na 7 m. strzelił nad poprzeczką.

 

Kolejny mecz:  Kłos Łysa Góra – Start Biadoliny Szlacheckie (24.08.2013) Sobota  godz. 18-00

Treningi: Wtorek i czwartek godz. 19-00

 

Pozostałe wyniki 3 kolejki:

Start Biadoliny Szlacheckie – Piast Czchów 4:5
Spółdzielca Grabno – Sokół Maszkienice 2:0
Dunajec Mikołajowice – Uszew 1:1
Olimpia Bucze – Victoria Porąbka Usz. 3:2
Iva Iwkowa – Olimpia Kąty 1:3
Korona Niedzieliska – Victoria Bielcza 5:2    
Poręba Spytkowska – Pogórze Gwoździec 4:1  

Strażak Mokrzyska pauzował.